Marcelo opuści Real. To oni mogą zastąpić Brazylijczyka

Fran Garcia (z lewej)
Fran Garcia (z lewej) Pressfocus

Real Madryt nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu Marcelo. Klub wytypował dwóch kandydatów do zastąpienia Brazylijczyka.

  • Marcelo po tym sezonie przestanie był piłkarzem Realu
  • W Madrycie mają dwóch kandydatów do zastąpienia Brazylijczyka
  • Obaj piłkarze są bądź byli związani z Królewskimi

Młodzież z misją zastąpienia legendy

Real Madryt planuje już kadrę na sezon 2022/2023. Miejsca w składzie na przyszłą kampanię z pewnością nie będzie miał piłkarzy, który stanowił o sile Królewskich w minionej dekadzie, czyli Marcelo.

Brazylijczyk to klubowa legenda. Dla Realu rozegrał 542 spotkania. Strzelił w nich 38 goli oraz zaliczył 10 asysty. Nie można zapomnieć o tym, że Brazylijczykowi brakuje jednego wygranego trofeum do bycie samodzielnym liderem w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą zdobytych pucharów.

Marcelo od dłuższego czasu nie jest już zawodnikiem, którym zachwycali się fani Realu. Jego obowiązująca do 30 czerwca umowa nie zostanie przedłużona, co znacznie odciąży klubową kasę. Królewscy szukają zatem zastępcy dla Ferlanda Mendy’ego, gdyby ten był niedostępny.

Aktualny lider La Ligi nie chce wydawać sporo pieniędzy na nowego lewego obrońcy. Pierwszy kandydat to występujący w rezerwach Realu Madryt Miguel Gutiérrez, który ma już doświadczenie z pierwszego zespołu (10 spotkań i dwie asysty). Dania szansy Hiszpanowi domaga się wielu kibiców ekipy z Madrytu. Klub rozważa również odkupienie Frana Garcii z Rayo Vallecano. Klub ma bowiem połowę praw do 22-latka (31 rozegranych meczów w tym sezonie, gol i asysta).

Czytaj także: Real ostrzega Marco Asensio

Komentarze