Marcelo walczy o powrót do wyjściowej jedenastki

Marcelo
Marcelo PressFocus

Marcelo zatrudnił trenera personalnego, by wrócić do formy i powalczyć o miejsce w składzie Królewskich.

Lewy obrońca rozpoczął współpracę z Adolfo Madridem. To trener personalny, który nadzoruje, między innymi, Marcosa Llorente. Zawodnik Atletico Madryt jest wzorem, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Marcelo postanowił skorzystać z jego usług. Brazylijczyk zrezygnował nawet z trzydniowej przerwy świątecznej, jaką dał swoim podopiecznym Zinedine Zidane, by popracować nad swoją dyspozycją.

Po tym, jak Marcelo przestał być rozważany na poważnie w kontekście gry w wyjściowym składzie, postanowił powziąć drastyczne kroki. Adolfo Madrid przez cztery lata współpracy z Marcosem Llorente dał się poznać jako wielki specjalista w swoim fachu. Brazylijski obrońca wierzy, że współpraca z trenerem i pełna motywacja sprawią, że odzyska on zaufanie Zinedine’a Zidane’a.

Fatalna seria

Marcelo nie wziął udziału w ostatnich siedmiu meczach Realu Madryt. To jego najgorsza seria od czasów Fabio Capello w sezonie 2006/2007. Wówczas, gdy na lewej stronie defensywy występował Roberto Carlos, jego rodak nie wystąpił w ośmiu spotkaniach z rzędu.

Pomimo przegrania sportowej rywalizacji z Ferlandem Mendym, prywatnie relacje Marcelo z Zidane’em są nienaruszone. Brazylijczyk wciąż uważa, że Francuz jest najlepszym trenerem, pod którego skrzydłami występował.

32-latek wystąpił w tym sezonie zaledwie sześciokrotnie, notując dwie asysty. Ferland Mendy wygrał miejsce w wyjściowej jedenastce lepszym przygotowaniem fizycznym oraz nieporównywalnie solidniejszą grą w destrukcji.

Komentarze