Marco Asensio musi wybrać nowy klub

Marco Asensio
Marco Asensio PressFocus

Przyszłość Marco Asensio staje się coraz bardziej jasna. Hiszpan zbliża się do powrotu do Realu Madryt po wakacyjnej przerwie, a najbliższe dni będą kluczowe dla jego dalszej kariery. Od zakończenia poprzedniego sezonu krąży wiele plotek na temat jego dalszych losów.

  • Marco Asensio wkrótce odejdzie z Realu Madryt
  • Hiszpan nie znajduje się w planach Carlo Ancelottiego
  • Gracz nie narzeka na brak ofert z innych klubów

Włochy, a może Anglia? Asensio ma z czego wybierać

Wygasający w czerwcu przyszłego roku kontrakt, zmusza Marco Asensio to podjęcia decyzji: odejść czy podpisać nową umową. Jest też trzecia opcja, aby Hiszpan wypełnił kontrakt i odszedł za darmo, jednak to wydaje się mało prawdopodobna.

Sprawa podpisania nowej umowy też nie jest prosta, bowiem Real Madryt niezbyt kwapi się z propozycją przedłużenia umowy, a jeśli już do tego dojdzie to gracz na pewno będzie musiał zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia. Ponadto Asensio miał już odbyć rozmowę z Carlo Ancelottim, który poinformował go, że w przyszłym sezonie musi liczyć się z rolą rezerwowego.

Asensio nie musi się jednak martwić o znalezienie nowego klubu. Bardzo poważnie interesowała się nim Roma, ale Hiszpan odrzucił możliwość transferu do Rzymu. Teraz mówi się o Milanie, a fanem jego talentu jest dyrektor sportowy rossonerich Paolo Maldini. Oczywiście pozostaje także możliwość gry w Premier League. Hiszpan mógłby liczyć na propozycję kontraktu ze strony Arsenalu oraz Newcastle United.

Hiszpańskie Mundo Deportivo nie ma wątpliwości, że najbliższy tydzień będzie kluczowy dla przyszłości Marco Asensio. W nadchodzących dniach możemy spodziewać się bardziej konkretniejszych wiadomości w sprawie dalszej kariery zawodnika Realu Madryt.

Zobacz również: Barca dogadała się z Leeds ws. hitowego transferu

Komentarze