Marcos Llorente: Hiszpania może osiągnąć sukces na Euro

Marcos Llorente
Marcos Llorente PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii pokazała swoją moc i rozbiła Słowaków wygrywając w ostatnim meczu fazy grupowej 5:0. Marcos Llorente jest dobrej myśli i uważa, że przygoda La Furia Roja z Euro 2020 nie zakończy się na etapie 1/8 finału.

  • Reprezentacja Hiszpanii dopiero w ostatnim meczu fazy grupowej zapewniła sobie awans do 1/8 finału.
  • La Furia Roja zagra o ćwierćfinał z reprezentacją Chorwacji.
  • Marcos Llorente uważa, że wraz z kolegami może zajść daleko na Euro 2020.

Hiszpania do końca musiała walczyć o awans, bo w dwóch pierwszych meczach fazy grupowej ze Szwecją i Polską zdobyła tylko dwa punkty. W decydującym spotkaniu rozbiła Słowację wygrywając 5:0. Teraz La Furia Roja zmierzy się w ramach 1/8 finału z reprezentacją Chorwacji.

Wygrana ta poprawiła morale w hiszpańskim zespole. Marcos Llorente przyznaje, że on i jego koledzy są dobrej myśli. – Uważam, że możemy zajść na tym Euro naprawdę daleko. Wszystko zależy od nas – powiedział.

W pierwszych dwóch meczach stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało nam wykończenia. Pokazaliśmy jednak, że potrafimy kreować kolejne sytuacje nawet przeciwko zespołom, które głęboko się bronią. W meczu Słowacją wreszcie coś zaskoczyło i jest do dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem z Chorwatami – przyznał Llorente.

26-latek przyznaje, że skupia się tylko na występach w kadrze i nie myśli o przyszłości klubowej. Jego umowa z Atletico jest ważna do lata 2024 roku. – Dobrze mi w Madrycie i mam jeszcze kilka lat kontraktu. Za nami świetny sezon i wygraliśmy La Liga. W piłce wszystko może się zdarzyć, ale nie rozważam na razie innych scenariuszy niż dalsza gra w Atletico – zaznaczył Llorente.

Czytaj także: Pokaz siły Hiszpanów, Słowacy zmiażdżeni w Sewilli

Komentarze