Marcos Llorente zachwycony po przedłużeniu umowy

Marcos Llorente
Marcos Llorente fot. PressFocus

Atletico Madryt w oficjalnym komunikacie klubu poinformował, że Marcos Llorente przedłużył kontrakt. Nowa umowa 26-latka obowiązywać będzie do 2027 roku. Tym samym zawodnik będzie w ekipie ze stolicy Hiszpanii przez kolejne sześć lat.

  • Marco Llorente przedłużył kontrakt z Atletico Madryt
  • Nowa umowa Hiszpana została przedłużona o trzy lata do 2027 roku
  • Zawodnik nie ukrywał radości po osiągnięciu porozumienia z działaczami Los Colchoneros

Marcos Llorente na dłużej w Atletico

Atletico Madryt w trwającym sezonie broni mistrzostwa La Liga wywalczonego w poprzedniej kampanii. W szeregach Los Colchoneros pomóc w osiągnięciu celu będzie miał Llorente.

Zawodnik trafił do Atletico latem 2019 roku z Realu Madryt. Zadebiutował w ekipie Diego Simeone w starciu z Getafe. Od tamtej pory wystąpił w 82 meczach, w których zanotował 12 trafień i 11 asyst w lidze hiszpańskiego.

Piłkarz był na świeczniku w marcu 2020 roku, gdy przywrócił życie Los Colchoenros w starciu na Anfield Road przeciwko Liverpoolowi. Strzelił wówczas dwa gole. Gdy rozgrywki storpedowała pandemia COVID-19, to jednym z tych, który po trudnym czasie się wzmocnił, jest bez wątpienia reprezentant Hiszpanii. Dzisiaj Llorente jest jednym z najlepszych pomocników w La Liga.

– Przybyłem do Atletico pełen ambicji dwa lata temu. Od tamtej pory przeszedłem niezwykłą drogą, w której trakcie dorastałem jako piłkarz i człowiek. Upadłem, ale też wstałem. Znalazłem drugą rodziną i razem przeżyliśmy niezapomniane chwile – napisał zawodnik na Twitterze.

– Są miejsca na świecie, gdzie czujesz się syty. Są ludzie, dzięki którym żyjesz. Są też takie chwile, które na zawsze zostaną pamięcią. Mam to wszystko w Atletico, gdzie jestem szczęśliwy. Chcę kontynuować grę w tym zespole do 2027. Razem z klubem będziemy podążać, mam nadzieję wspaniałą ścieżką – uzupełnił Llorente.

Czytaj więcej: Dusan Vlahovic blisko Atletico Madryt

Komentarze