Martin Zubimendi na dłużej w Realu Sociedad

Martin Zubimendi
Martin Zubimendi PressFocus

23-letni defensywny pomocnik zgodnie z oczekiwaniami przedłużył umowę z baskijskim klubem. Nowy kontrakt Martina Zubimendiego z Realem Sociedad jest ważny do 30 czerwca 2027 roku.

  • Zubimendi był przymierzany do Barcelony
  • Bask przedłużył jednak kontrakt z Realem Sociedad
  • Nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku

Martin Zubimendi nie dla “Dumy Katalonii”

Real Sociedad za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformował o przedłużeniu kontraktu z Martinem Zubimendim. Defensywny pomocnik podpisał ze swoim macierzystym klubem umowę do 30 czerwca 2027 roku. Media już od kilku tygodni zapewniały o zbliżającym się porozumieniu piłkarza z baskijskim zespołem, a teraz zostało to potwierdzone.

Tym samym w przyszłości mało prawdopodobna wydaje się przeprowadzka 23-letniego Hiszpana do Barcelony, która widziała w nim idealnego następcę Sergio Busquetsa. “Blaugrana” zatem w najbliższym czasie musi poszukać jakiejś innej opcji. Kapitan drużyny prowadzonej przez Xaviego Hernandeza latem może przenieść się do Major League Soccer.

23-letni Zubimendi zadebiutował już w dorosłej reprezentacji Hiszpanii – miało to miejsce 8 czerwca 2021 roku w spotkaniu towarzyskim przeciwko Litwie. – Jestem bardzo szczęśliwy w moim domu, którym jest Real Sociedad – powiedział po parafowaniu nowego kontraktu mega utalentowany zawodnik.

Martin Zubimendi w 9 meczach trwającego sezonu strzelił 1 gola i zaliczył 2 asysty. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 35 mln euro.

Zobacz również:

Czytaj więcej: Dobra wiadomość dla Barcelony. Obrońca będzie gotowy na El Clasico

Komentarze