Zubimendi przedłuży umowę z Realem Sociedad

Martin Zubimendi
Martin Zubimendi PressFocus

Jak przekonuje prasa na Półwyspie Iberyjskim, Martin Zubimendi jest na kursie do przedłużenia kontraktu z Realem Sociedad. Defensywny pomocnik ma związać się z baskijskim klubem do 2027 roku.

  • Wychowanek póki co wiąże swoją przyszłość z Realem Sociedad
  • Usługami Zubimendiego poważnie interesuje się Barcelona
  • 23-latek miałby zastąpić Sergio Busquetsa na Camp Nou

Barcelona nie przekona Martina Zubimendiego?

Hiszpańskie media zgodnie informują, że kwestią czasu jest podpisanie nowego kontraktu z Realem Sociedad przez Martina Zubimendiego. Defensywny pomocnik ma związać się ze swoim macierzystym klubem do 30 czerwca 2027 roku. Dotychczasowe porozumienie wygasa dwa lata wcześniej.

Co ważne, klauzula odejścia w umowie niezwykle perspektywicznego piłkarza prawdopodobnie pozostanie na poziomie 60 mln euro, co nie zamknie mu drogi do wielkiego transferu w przyszłości. Sytuację defensywnego pomocnika od jakiegoś czasu bacznie obserwuje FC Barcelona, która powoli przygotowuje się na odejście Sergio Busquetsa.

23-letni Zubimendi zadebiutował już w dorosłej reprezentacji Hiszpanii – miało to miejsce 8 czerwca 2021 roku w spotkaniu towarzyskim przeciwko Litwie. – Przedłużenie kontraktu z Realem Sociedad to kwestia czasu. Teraz muszę skupić się na grze w obecnym zespole – mówił niedawno mega utalentowany zawodnik.

Martin Zubimendi w 8 meczach trwającego sezonu zaliczył 2 asysty. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 35 mln euro.

Czytaj więcej: Problem Atletico. Marcos Llorente kontuzjowany

Komentarze