Martino następcą Vilanovy?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

FC Barcelona znalazła następcę Tito Vilanovy. Sensacyjne doniesienia w tej sprawie przedstawia sobotnia “Marca”. Zdaniem dziennikarzy, Hiszpana na Camp Nou może zastąpić były opiekun reprezentacji Paragwaju i Newell’s Old Boys, Gerardo “Tata” Martino.

Czytaj dalej…

Dla wszystkich sympatyków katalońskiego klubu, informacja o nawrocie choroby nowotworowej Tito Vilanovy była dużym przeżyciem. Działacze “Dumy Katalonii” nie mogą jednak zbyt długo ociągać się w znalezieniu jego następcy i już rozpoczęli poszukiwania. “Marca” dotarła do informacji, według których kandydatem numer 1. został argentyński trener – Gerardo Martinez.

Działacze Barcelony mają w przyszłym tygodniu udać się do Ameryki Południowej, by negocjować warunki współpracy. Hiszpańskie media twierdzą, że wielkim zwolennikiem zatrudnienia popularnego w Argentynie szkoleniowca jest Lionel Messi.

Urodzony w Rosario trener zaczynał trenerską karierę w Paragwaju. Najpierw z sukcesami trenował miejscowe drużyny, a w latach 2006-2011 był selekcjonerem reprezentacji Paragwaju. Ostatnio pracował z Newell’s Old Boys, z którym rozstał się po zakończeniu sezonu. W minionych rozgrywkach zdobył mistrzostwo Argentyny i dotarł do półfinału Copa Libertadores.

50-latek obecnie pozostaje bez pracy.

Komentarze