Huesca poza strefą spadkową. Wygrana w kluczowym meczu

Rafa Mir
Rafa Mir PressFocus

Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu w piątkowy wieczór odniosła Huesca, która w kluczowym w walce o utrzymanie meczu pokonała u siebie 3:1 Elche. Dzięki tej wygranej wydostała się ze strefy spadkowej kosztem swojego rywala.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Davida Ferreiro z prawej strony boiska, do piłki w polu karnym dopadł Rafa Mir i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi rywali.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem już dwie minuty później goście doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu z prawej strony pola karnego piłkę niefortunnie do bramki swojego zespołu skierował Denis Vavro.

Kolejnej bramki doczekaliśmy się w 30. minucie, kiedy na uderzenie z dystansu zdecydował się Sandro Ramirez. Wydawało się, że bramkarze Elche nie będzie miał problemów z obroną tego strzału, ale popełnił fatalny błąd i piłka wylądowała w siatce.

W kolejnych minutach atakowało Elche, ale bez pożądanego efektu. Tymczasem w 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką. Jedenastkę wykorzystał Rafa Mir, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1.

Dzięki tej wygranej Huesca wydostała się ze strefy spadkowej i obecnie zajmuje 16. miejsce w tabeli La Liga. Elche spadło na 18. lokatę i do bezpiecznych miejsc traci jeden punkt.