Liga Europy: Villarreal zaskoczył Kanonierów

Villarreal CF
Villarreal CF PressFocus

Villarreal jest krok bliżej finału Ligi Europy. W pierwszym półfinałowym meczu Żółta Łódź Podwodna pokonała u siebie 2:1 londyński Arsenal.

Przed czwartkowym spotkaniem na Estadio de la Ceramica trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Obie drużyny przystępowały do niego z nadzieją na wypracowanie sobie zaliczki przed rewanżowym meczem w Londynie. To udało się podopiecznym Unaia Emery’ego.

Pojedynek świetnie ułożył się dla Żółtej Łodzi Podwodnej, która już w szóstej minucie objęła prowadzenie. Bernda Leno mocnym uderzeniem z boku pola karnego zaskoczył Manu Trigueros, a asystę na swoje konto zapisał Samuel Chukwueze.

Arsenal w kolejnych minutach szukał okazji do odpowiedzi, ale bezskutecznie. Tymczasem w 30. minucie gospodarze zadali Kanonierom drugi cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Gerarda Moreno, do siatki z bliska trafił Raul Albiol. Piłkarze Villarreal tym samym w bardzo dobrych humorach schodzili na przerwę do szatni.

Sytuacja gości z Londynu jeszcze bardziej skomplikowała się w 57. minucie, kiedy boisko musiał opuścić Dani Ceballos, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Piłkarze Arsenalu nie zamierzali jednak składać broni i niewątpliwie się to opłaciło.

W 71. minucie Arsenal wywalczył sobie rzut karny, po tym jak Manu Trigueros zdaniem sędziego nieprzepisowo powstrzymywał jednego z rywali. Jedenastkę po kilka chwil później wykorzystał Nicolas Pepe, zdobywając niezwykle ważnego gola w kontekście rewanżowego meczu w Londynie.

Kilka minut później siły się wyrównały, bowiem z boiska usunięty przez sędziego został również Etienne Capoue. Nie miało to jednak wpływu na końcowy wynik tego spotkania.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 6 maja na Emirates Stadium.