• Widzowie7 143

Relacja

Spadek Las Palmas

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.04.2018 20:24

Las Palmas, już oficjalnie, pożegnało się dziś z hiszpańską ekstraklasą - Los Amarillos w kompromitującym stylu przegrali przed własną publicznością z Deportivo Alaves 0:4 (0:0). Dwie bramki dla gości zdobył Munir, a trzeciego gola dołożył Medran.

Na pięć zmian po porażce z Deportivo Alaves zdecydował się trener Jemez - miejsca Daniego Castellano, Navarro, Michela, Aquilaniego i Gila zajęli Aguirregaray, Simon, Javi Castellano, Ezekiel i Gomez. Czterech zawodników po porażce z Gironą wymienił za to trener Abelardo - Laguardia, Burgui, Torres i Guidetti zostali zastąpieni przez Alexisa, Garcię, Wakaso i Sobrino.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na Estadio Gran Canaria, delikatnie mówiąc, nie zachwyciła. W 28. minucie groźnie ze skraju pola karnego uderzał Javi Castellano, ale świetną interwencję zanotował Pacheco. W odpowiedzi, trzy minuty przed przerwą, uderzenie Ibaia wybronił Raul.

Pięć minut po zmianie stron, bliscy objęcia prowadzenia byli gospodarze - strzałem z rzutu wolnego, poprzeczkę ostemplował Etebo. Chwilę później, futbolówka znalazła się w siatce... po drugiej stronie boiska - piłkę spod linii końcowej zagrał Wakaso, a celny strzał głową oddał Munir.

W 73. minucie Deportivo prowadziło już 2:0 - Aguirregabiria zagrał z prawej strony w środek pola karnego, gdzie futbolówkę trącił jeszcze Alfonso, a Raula strzałem z ostrego kąta pokonał Munir. Sześć minut później goście dołożyli trzecią bramkę - po centrze Sobrino, futbolówkę do siatki skierował Medran.

Nie był to jednak koniec strzelania na Estadio Gran Canaria - piłkę z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Aguirregabiria, a kolejny nóż w serce kibiców Las Palmas wbił Sobrino.

Po dzisiejszej porażce nawet matematyka nie przychodzi już w sukurs piłkarzom z Wysp Kanaryjskich - Los Amarillos żegnają się z La Liga po trzech latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. W następnej kolejce, Las Palmas zmierzy się na wyjeździe z Espanyolem, natomiast Alaves podejmie Atletico Madryt.

UD Las Palmas - Deportivo Alaves 0:4 (0:0)