Męczarnie Barcelony z beniaminkiem

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong Pressfocus

W ostatnim starciu niedzielnych zmagań w ramach 17. kolejki La Liga, Huesca rywalizowała z FC Barceloną. Drużyna ze stolicy Katalonii zasłużenie objęła prowadzenie jeszcze przed przerwą. Nieoczekiwanie w dalszej części meczu podopieczni Rolanda Koemana z każdą upływającą minutą słabli na sile. Ostatecznie Barca szczęśliwie dowiozła korzystny rezultat do końca i wygrała 1:0 (1:0).

Mecz na Estadio El Alcoraz od początku układał się po myśli FC Barcelony. Blaugrana wyglądała na lepiej zorganizowany zespół, który wie jak stwarzać sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Nie minęło pół godziny, a z premierowe trafienie gościom zapewnił strzał Frenkie De Jonga. Reprezentant Holandii skutecznie wykorzystał centrę w pole karne i skierował piłkę w stronę prawego słupka.

Kilka minut przed zejściem do szatni golkiper beniaminka uchronił swoją interwencją Huescę przed stratą kolejnego gola. Tym razem z rzutu wolnego swoich sił próbował Leo Messi. Jednak przy mocnym strzale Argentyńczyka kapitalną interwencją popisał się Alvaro Fernandez.

W drugiej połowie zobaczyliśmy odmienionych gospodarzy. Co prawda to Barca częściej utrzymywała się przy piłce, ale Huesca stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, których niestety nie potrafiła zamienić na bramkę. Postawa Barcelony w kolejnych minutach była coraz bardziej rozczarowująca. Drużyna z Katalonii w żaden sposób nie była w stanie zaskoczyć ponownie zaskoczyć przeciwnika i szczęśliwie dowiozła korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.