Mecze w Sewilli i Kadyksie bez zwyciężcy

Sergio Canales
Sergio Canales PressFocus

Podziałem punktów zakończyły się niedzielne mecze 33. kolejki La Liga w Sewilli i Kadyksie. Real Betis po bardzo ciekawym pojedynku zremisował 2:2 u siebie z Valencią. Bezbramkowym remisem zakończył się natomiast mecz Cadiz – Celta Vigo.

Cztery gole w Sewilli

Real Betis przystępował do niedzielnego spotkania z nadzieją na wykorzystanie wcześniejszej porażki Realu Sociedad z Sevillą i umocnienie się na piątym miejscu w tabeli. I to właśnie drużyna z Sewilli lepiej weszła w ten mecz, obejmując prowadzenie w 12. minucie. Po zagraniu Joaquina z prawej strony boiska piłka trafiła do ustawionego na czternastym metrze przed bramką Nabila Fekira, który uderzeniem z powietrza zaskoczył bramkarza Valencii.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bowiem już dziesięć minut później Valencia doprowadziła do wyrównania. Bramkarza Realu Betis uderzeniem zza pola karnego zupełnie zaskoczył Goncalo Guedes.

Trzy minuty przed przerwą gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Po odegraniu piłki przez Joaquina kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Sergio Canales.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. W 61. minucie rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez Alexa Moreno wykorzystał Carlos Soler. Było to trafienie na wagę jednego punktu.

Dominacja i niewykorzystana szansa Celty

Ani jednego gola nie obejrzeliśmy na Estadio Ramon de Carranza w Kadyksie, gdzie gospodarze podejmowali Celtą Vigo. Mecz toczył się pod dyktando gości z Galicji, którzy zdominowali rywali utrzymywaniem się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało.

Celta częściej gościła w polu karnym rywali, ale nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę Cadiz i dobrze dysponowanego bramkarza. Ledesma kilkakrotnie uchronił swoją drużynę przed stratą gola.

Ostatecznie obie drużyny podzielił się punktami, ale takie rozstrzygnięcie zadowalać może jedynie gospodarzy. Cadiz po tym meczu z 36 punktami na koncie zajmuje 13. miejsce w tabeli. Celta, która zgromadziła do tej pory dwa punkty więcej plasuje się na 10. lokacie.