Media: Bale wróci latem do Realu Madryt

Gareth Bale
Gareth Bale PressFocus

Angielskie media sugerują, że Gareth Bale powróci latem do Realu Madryt. Reprezentant Walii występuje obecnie w Tottenhamie Hotspur na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Gareth Bale został sprowadzony przez Real Madryt w 2013 roku z angielskiej Premier League. Odnosił z Królewskimi sukcesy zarówno w kraju, jak i w Lidze Mistrzów. W ostatnim sezonie nie grał jednak tak często, jakby tego oczekiwał. W mediach mówiono ponadto o tym, że nie czuje się w Madrycie szczęśliwy.

Po przeprowadzce do Tottenhamu Bale miał odżyć psychicznie. Nadal zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi i rozegrał póki co tylko 12 meczów. The Times donosi, że działacze Spurs podjęli decyzję, że nie wykupią go po zakończeniu sezonu. Nie planują też wypożyczać go ponownie z Madrytu.

Co stanie się z Bale’em w Madrycie?

Wszystko wskazuje więc na to, że Bale wróci w lipcu do stolicy Hiszpanii. Co stanie się z nim w przyszłym sezonie? Wszystko zależeć będzie od działaczy i Zinedine’a Zidane’a. 31-latka wciąż obowiązuje kontrakt, który jest ważny do lata 2022 roku.

Real może więc dać Bale’owi kolejną szansę na zaprezentowanie się w barwach ich zespołu. Może też zdecydować się na jego wcześniejszą sprzedać, by mieć pewność, że cokolwiek na  nim zarobi. Serwis Transfermarkt wycenia teraz tego gracza na 20 milionów euro.

Komentarze