Media: Barca z nowym zawodnikiem, wyda 22-23 mln euro

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Sergino Dest zostanie nowym zawodnikiem FC Barcelony, poinformował na jednym z portali społecznościowych dziennikarz Fabrizio Romano. Młody defensor ma trafić do teamu z Katalonii za 22-23 miliony euro plus premie.

Czytaj dalej…

Sergino Dest ma w szeregach Blaugrany wzmocnić defensywę. Zawodnik doszedł już do porozumienia z klubem z Katalonii w sprawie warunków indywidualnych. Piłkarz ma związać swoją przyszłość z Barceloną do 2025 roku.

19-latek w ostatnim czasie łączony był także z Bayernem Monachium. Urodzony w Almere piłkarz ostatecznie podjął jednak decyzję, że obierze szlak wytoczony przez Frenkiego de Jonga. Tym samym zawodnik zamieni Ajax na Barcelonę.

We wtorek #DestDay

Wierząc medialnym doniesieniom, we wtorek piłkarz ma zostać zaprezentowany jako nowy nabytek Dumy Katalonii. Jeśli transakcja z udziałem Amerykanina zostanie oficjalnie potwierdzona, będzie to kolejny po Trincao i Miralemie Pjaniciu zawodnik, który wzmocnił Dumę Katalonii.

Dest to trzykrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych. Zawodnik do Ajaxu trafił w 2012 roku z akademii piłkarskiej Almere. Jak na razie w koszulce teamu z Amsterdamu piłkarz wystąpił łącznie w 38 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i sześć asyst.

Komentarze