Media: Blanc kolejnym kandydatem do pracy w Barcelonie

Laurent Blanc
Laurent Blanc fot. Mateusz Skwierawski

Coraz częściej słychać głosy, że wkrótce z FC Barcelony zostanie zwolniony Quique Setien. Kataloński Sport podaje natomiast, że następcą Hiszpana w klubie z Katalonii może zostać Laurent Blanc.

Czytaj dalej…

Były selekcjoner reprezentacji Francji jest podobno chętny, aby spróbować swoich sił w Barcelonie. Blanc jest w każdym razie kolejnym kandydatem do objęcia sterów nad aktualnymi wicemistrzami La Liga. Lista liczy kilka nazwisk.

Długa lista kandydatów do pracy w Barcelonie

Według medialnych doniesień głównym celem sterników Barcelony jest Ronald Koeman, będący obecnie selekcjonerem reprezentacji Holandii. Wysoko stoją jednak także akcje Xaviego, czy Patricka Kluiverta. Tymczasem najnowsze informacje sugerują, że także Francuz Blanc znajduje się na liście życzeń Dumy Katalonii.

Francuski trener od czterech lat pozostaje bez pracy. Ostatnim klubem 54-latka było Paris Saint-Germain, z którym Francuz wygrał trzy razy mistrzostwo Francji. Dodajmy też, że Blanc ma na swoim koncie wygranie Ligue 1 z Girondins Bordeaux.

Blanc chętny na pracę w Barcelonie

Blanc ostatnio miał odrzucić ofertę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z kolei dziennikarz Mundo Deportivo Francesco Aguilar donosi, że agent Jorge Mendes zaproponował działaczom Dumy Katalonii francuskiego trenera, który miałby zastąpić Setiena.

Kataloński Sport donosi, że Francuz jest chętny na powrót do stolicy Katalonii. Przypomnijmy, że Blanc w latach 1996/1997 bronił barw Blaugrany. Spekuluje się, że prezydent Barcelony poważnie traktuje kandydaturę byłego opiekuna PSG. Plany może jednak pokrzyżować ewentualny triumf Barcy w Lidze Mistrzów, który uratowałby posadę obecnego trenera ekipy z Katalonii.

Komentarze