Media: de Jong zostanie w Barcelonie

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong PressFocus

Kataloński Sport uważa, że Frenkie de Jong zostanie w Barcelonie na przyszły sezon. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby Holender był bliski transferu do Manchesteru United. Jednak hiszpańscy dziennikarze przedstawiają argumenty, które mają zdecydować o pozostaniu zawodnika w Hiszpanii.

  • Manchester United zagiął parol na de Jonga
  • Barcelona może zarobić na transferze Holendra nawet 80 mln euro
  • Hiszpańskie media uważają, że de Jong zostanie w Barcelonie

Barcelona ma argumenty, aby zatrzymać Holendra

Dziennikarz Gerard Romero twierdzi, że transfer de Jonga do Manchesteru United jest pewny w 95%. Piłkarza ma przekonać możliwość ponownej współpracy z Erikiem ten Hagiem, a Duma Katalonii ma zarobić na transferze około 80 milionów euro. Choć kataloński klub nie jest skory do sprzedaży swojego zawodnika, to jednak problemy finansowe mają okazać się kluczowe w podjęciu decyzji.

Hiszpańskie media piszą jednak o argumentach, które mają zadecydować o tym, że de Jong pozostanie na Camp Nou na kolejny sezon. Przede wszystkim jest to osoba Xaviego. Holender wie, że szkoleniowiec na niego liczy. Przekazał mu swoje wsparcie i powiedział, że chce go w zespole w przyszłym sezonie. Ufa projektowi, pełnemu młodszych od niego piłkarzy i jest przekonany, że może wprowadzić nowe pokolenie piłkarzy na najwyższy poziom. Z trenerem zespół poprawił się i w przyszłym sezonie może powalczyć o znacznie wyższe cele.

Kolejny powodem jest sytuacja sportowa Manchesteru United. Choć finansowo oferta Czerwonych Diabłów będzie wyższa, to pod względem sportowym wie, że będzie miał przynajmniej cały sezon bez gry w Lidze Mistrzów. Przybycie Ten Haga może go przekonać, ale gra w Lidze Europy nie jest w jego planach.

Frenkie de Jong i Mikky Kiemeney, jego partnerka, właśnie kupili nowy dom. W Barcelonie czują się bardzo dobrze, a posiadanie posiadłości na własność może świadczyć o najbliższych planach holenderskiego gracza.

Zobacz również: Pomocnik Barcy o krok od Manchesteru United

Komentarze