Media: Gwiazda Serie A ma wzmocnić latem Atletico

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez PressFocus

Dziennikarze Mundo Deportivo przekonują, że Lautaro Martinez przeniesie się latem do Atletico Madryt. Gazeta ta powołuje się na słowa dawnego gracza mediolańskiego Interu, Nicoli Vontoli.

Przyszłość Lautaro Martineza od dłuższego czasu interesuje media. Choć kontrakt Argentyńczyka z Interem Mediolan jest ważny do lata 2023 roku, to jednak sam piłkarz ma myśleć o transferze. Najczęściej łączy się go z hiszpańską La Liga.

W ostatnich miesiącach najczęściej wymieniano 23-latka w kontekście gry w Barcelonie lub Realu Madryt. Mundo Deportivo przekonuje jednak, że teraz na pierwsze miejsce wysunęło się Atletico.

Media powołują się na słowa dawnego gracza Interu, Ncoli Vontoli. Zasugerował on podczas rozmowy na serwisie internetowym Twitch, że Lautaro Martinez porozumiał się już z Atletico i przeniesie się tam po sezonie.

Atletico chciało go już wcześniej

Aktualnie Argentyńczyk wyceniany jest na 70 milionów euro i Inter na pewno nie sprzeda go za małe pieniądze. Martinez przeniósł się do Mediolanu w 2018 roku z Racingu Club. Wówczas kosztował aktualnego mistrza Włoch 25 milionów euro.

Dziennikarze przypominają, że Atletico myślało o pozyskaniu Martineza już lata temu, gdy występował jeszcze za oceanem. Wówczas Hiszpanie oferowali za niego 9 mln euro. Ostatecznie gracz ten wylądował we Włoszech.

W tym sezonie Martinez wystąpił w 46 meczach Interu. Zdobył w nich 19 goli i zanotował dziewięć asyst.

Komentarze