Media: Laporta zostanie prezydentem Barcelony

Joan Laporta
Joan Laporta Pressfocus

Media w Hiszpanii nie mają w zasadzie wątpliwości co do tego, że to Joan Laporta zostanie wybrany nowym prezydentem Barcelony. W walce o przejęcie steru w katalońskim klubie walczą prócz niego Victor Font i Toni Freixa.

Mundo Deportivo przeprowadziło sondaż wśród socios Barcelony, którzy biorą udział w głosowaniu. Aż 55 procent z nich przyznało, że postawi na Joana Laportę. Zaledwie 16 procent uzyskał w sondażu Font, a Freixa 6 procent. Niezdecydowanych jest 9,5 procent głosujących.

Joan Laporta jest prawnikiem i był już w latach 2003-2010 prezydentem katalońskiego klubu. Kibicom i socios kojarzy się on z sukcesami, jakie odnosiła w tamtych latach Barcelona.

Laporta gwarancją zatrzymania Messiego?

W czasie kampanii wyborczej Laporta podkreślał na każdym kroku, że priorytet pozostaje dla niego przedłużenie kontraktu z Lionelem Messim. – On musi z nami zostać i to nie podlega żadnej dyskusji – powiedział Laporta w niedawnym wywiadzie.

Obecna umowa Argentyńczyka z Barceloną jest ważna do lata tego roku. Jeśli Messi nie przedłuży kontraktu, to w lipcu odejdzie za darmo. Łączy się go z transferem do Manchesteru City lub Paris Saint-Germain. Zawodnik podkreślił w niedawnym wywiadzie, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji odnośnie swojej przyszłości.

Komentarze