Messi chce odejść! Barcelona potwierdza!

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Jeszcze niedawno nikt nie wyobrażał sobie Lionela Messiego w innej koszulce niż koszulka Barcelony. Niewykluczone, że już wkrótce będziemy się musieli przyzwyczaić do takiego widoku. Argentyńczyk miał bowiem podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości.

Czytaj dalej…

Jeszcze we wtorek hiszpańskie media informowały, że Messi o podjętej przez siebie decyzji poinformuje w ciągu kilku najbliższych dni. Tymczasem wieczorem, argentyński kanał TyC Sports jako pierwszy przekazał informację, że Argentyńczyk przesłał już do klubowych biur informację, że chce natychmiast odejść z klubu, mimo obowiązującego do czerwca 2021 roku kontraktu i znajdującej się w nim klauzuli z kwotą odstępnego w wysokości 700 milionów euro. Niedługo potem podobne informacje przekazały liczne hiszpańskie media, które uzyskały również potwierdzenie ze strony klubu, że taki dokument faktycznie wpłynął.

Messi chce skorzystać z klauzuli znajdującej się w jego umowie, która pozwala mu na jednostronne rozwiązanie umowy po zakończeniu sezonu, choć wcześniejsze informacje mówiły, że klauzula ta wygasła już w czerwcu. Prawnicy zawodnika mają być jednak przekonani, że unikalny charakter ostatniego sezonu sprawia, że ewentualne orzeczenie FIFA może na to pozwolić, a Barcelona będzie zmuszona do przyjęcia jego prośby.

Koeman nie przekonał Messiego?

Informacje o tym, że Lionel Messi poważnie rozważa opuszczenie klubu pojawiły się po ostatnim meczu drużyny w sezonie 2019/20, w którym doznała upokarzającej porażki 2:8 z Bayernem Monachium. Przegrana ta zapoczątkowała prawdziwą rewolucję w zespole Dumy Katalonii, której pierwszym efektem jest zmiana na stanowisku trenera. Zwolnionego Quique Setiena zastąpił Ronald Koeman.

W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania holenderskiego szkoleniowca z argentyńską legendą Barcelony, podczas której Koeman wyjawił swoje plany na nadchodzący sezon. Nie znaleźli się w nich między innymi Luis Suarez i Arturo Vidal, z którym Messi się przyjaźnił. Wszystko wskazuje na to, że rozmowa z nowym trenerem, który chciał budować swoją drużynę wokół Argentyńczyka, nie przekonała doświadczonego piłkarza.

Bitwa o Messiego

Na razie trudno powiedzieć, w jakim zespole możemy zobaczyć Argentyńczyka w przyszłym sezonie, choć wydaje się, że ich grono jest bardzo wąskie. Wśród klubów, które mogą przystąpić do walki o sprowadzenie Messiego najczęściej wymieniane są Manchester City, Inter Mediolan i Paris Saint-Germain. Hiszpańskie media nie wykluczają również możliwości kontynuowanie przez niego kariery w Major League Soccer.

Komentarze