Media: Messi uzgodnił z Barceloną warunki nowej umowy

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Lionel Messi pozostanie w Barcelonie przynajmniej do 2022 roku. Argentyński napastnik miał dojść do porozumienia z katalońskim klubem w sprawie przedłużenia obecnego kontraktu, który wygasa w 2021 roku.

Czytaj dalej…

Nowa umowa ma zostać podpisania w formule, która została już wykorzystana w dotychczasowym kontrakcie. Oznacza to, że kontrakt zostanie zawarty na kolejne dwa lata w formule 1+1. Messi będzie miał możliwość odejścia z klubu latem 2022 roku, ale jeżeli nie zdecyduje się na to, umowa zostanie automatycznie przedłużona do 2023 roku – informuje OK Diario.

Taką możliwość Messi miał już w tym roku. W dotychczasowej umowie miał zagwarantowane prawo do odejścia za darmo z klubu podczas najbliższego okna transferowego. Argentyńczyk z niego nie skorzystał i jego kontrakt automatycznie został przedłużony do 2021 roku. Wkrótce Lionel Messi powinien jednak złożyć podpisy pod nowym porozumieniem.

Podwyżka dla Messiego

Nowa umowa zapewni legendzie Barcelony również większe wynagrodzenia. Messi już teraz, zarabiając 50 milionów euro rocznie, był najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie. Nowe warunki mają zagwarantować mu pensję w wysokości 55 milionów euro rocznie.

Komentarze