Media: pięciu zawodników opuści Real Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio PressFocus

Hiszpańskie media informują, że podczas letniego okienka transferowego Real Madryt może opuścić jeszcze pięciu zawodników. W piątek, Królewscy oficjalnie poinformowali o rozstaniu się z Luką Joviciem.

  • Pięciu zawodników opuści jeszcze latem Real Madryt
  • Jednym z nich jest Marco Asensio, który przegrał rywalizację o miejsce w składzie
  • Pozostała czwórka to Ceballos, Mariano, Rainier i Kubo

Real Madryt wietrzy szatnie

Wszystko wskazuje na to, że Real Madryt opuści Asensio, Ceballos, Mariano, Rainier i Kubo. W mediach najwięcej uwagi poświęca się najbardziej znanemu z tej piątki Marco Asensio. Kontrakt 26-latka wygasa latem przyszłego roku, a od pewnego czasu pojawiają się informacje, że najprawdopodobniej opuści Santiago Bernabeu już teraz.

Jest także graczem, na którym madrycki klub zarobi najwięcej ze wspomnianej piątki. Sam gracz nie wyklucza możliwości pozostanie w klubie do końca kontraktu, ale w Realu są przekonani, że jego pozycja jest na tyle mocno obsadzona, że nie jest dłużej potrzebny. W jego przypadku mówi się o odejściu do któregoś z zespołów Premier League. Pojawiło się także zainteresowanie ze strony Romy, choć ten kierunek wydaje się mało prawdopodobny.

Kontrakt Daniego Ceballosa również wygasa za rok. Zainteresowanie nim wykazuje Betis Sewilla, jednak jak dotąd Andaluzyjczycy nie poczynili w tej sprawie konkretnych kroków. Z klubem wreszcie pożegna się też Mariano, jednak w jego przypadku bardzo problematyczne jest wysokie wynagrodzenie. Choć gracz zaakceptował możliwość odejścia to jednak niekoniecznie chce rezygnować z obecnych zarobków.

Nieco inaczej sprawa się ma w przypadku Rainiera i Kubo. Brazylijczyk i Japończyk są ofiarami przepisów, które nie pozwalają rejestrować więcej niż trzech zawodników spoza Unii Europejskiej, a w Realu te miejsca zajmują Vinicius, Militao i Rodrygo. W związku z tym obaj nie mają możliwości przebicia się do pierwszego składu. Ponadto Rainier spędził ostatnie dwa sezony na wypożyczeniu w Borussii Dortmund, w czasie którego nie przekonał do siebie władz Królewskich, aby dać mu szansę.

Zobacz również: Celta Vigo zainteresowana bramkarzem Barcelony

Komentarze