Media: Pochettino głównym kandydatem do zastąpienia Setiena

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Mauricio Pochettino uchodzi za głównego faworyta do objęcia posady pierwszego trenera FC Barcelony, czytamy na łamach The Guardian. Jest to o tyle ciekawe, że w przeszłości Argentyńczyk udzielił wypowiedzi, że wolałby pracować na farmie, niż zarządzać ekipą ze stolicy Katalonii. Były menedżer Tottenhamu Hotspur dystansuje się jednak od takiej wypowiedzi.

Czytaj dalej…

Tajemnicą Poliszynela jest to, że w zeszłym tygodniu doszło do spotkania Pochettino z prezydentem Barcy Josepem Marią Bartomeu. Tematem rozmów miało być objęcie stanowiska pierwszego trenera Barcelony po zwolnieniu Quique Setiena, które będzie miało miejsce najpewniej w poniedziałek.

Poniedziałek dniem zwolnień

Decyzja władz klubu związana z najważniejszymi stanowiskami ma zostać podjęta na początku nowego tygodnia. Media w Hiszpanii wydają się pewne tego, że po upokarzającej porażce Barcelony z Bayernem Monachium (2:8) swoje posady stracą nie tylko pierwszy szkoleniowiec Blaugrany, ale również dyrektor sportowy klubu Eric Abidal.

Tymczasem Cadena Ser ujawniła, że w minionym tygodniu Argentyńczyk zjadł kolację w towarzystwie prezydenta klubu. Taki stan rzeczy sprawia, że 48-latek jest głównym kandydatem do zastąpienia Setiena w Barcelonie, co może dziwić, mając na uwadze to, że w przeszłości Pochettino prowadził RCD Espanyol.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma

Warto też pamiętać, że Barca, zanim w styczniu zdecydowała się na zmianę na stanowisku trenera, żegnając się z Ernesto Valverde, to prowadziła rozmowy z Ronaldem Koemanem i Thierry’m Henry’m. Wyżej jednak od wymienionych szkoleniowców stały akcje Xaviego. Hiszpan nie jest jednak zainteresowany powrotem do Barcy z aktualnymi władzami, dając do zrozumienia, że w wyborach na nowego prezydenta klubu z Katalonii poprze Victora Fonta, a nie urzędującego obecnie Bartomeu.

Komentarze