Media: Real wybrał nowy klub dla Kubo

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Zdaniem hiszpańskich mediów to już przesądzone. Utalentowany zawodnik Realu Madryt, Takefusa Kubo, w nadchodzącym sezonie będzie występował w Villarreal. AS informuje, że oba kluby doszły już w tej sprawie do porozumienia, a oficjalnego potwierdzenia należy spodziewać się najpóźniej we wtorek.

Czytaj dalej…

19-latek trafi do drużyny Żółtych Łodzi Podwodnych na zasadzie rocznego wypożyczenia, ale w umowie, czego można było się spodziewać, nie znajdzie się opcja definitywnego transferu. Królewscy cały czas wiążą z utalentowanym Japończykiem duże nadzieje i widzą go w składzie pierwszej drużyny w przyszłości. Na razie Kubo ma nabierać doświadczenia na El Madrigal.

Villarreal wygrał wyścig po Kubo

Przedstawiciele Realu Madryt mogli w ostatnich tygodniach przebierać w ofertach dotyczących zawodnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Realu Mallorca. Wśród klubów zainteresowanych sprowadzeniem Japończyka do siebie znajdowały się Sevilla, Real Betis, Granada, Celta Vigo czy Osasuna Pampeluna. Ostatecznie wybór padł na Villarreal.

Żółte Łodzie Podwodne za roczne wypożyczenie Kubo zapłacą Realowi Madryt od 2 do 3 milionów euro, a także wezmą na siebie wynagrodzenie zawodnika.

Kubo zachwycił na Majorce

Mający na swoim koncie już siedem występów w reprezentacji Japonii Kubo, zawodnikiem Realu Madryt został latem ubiegłego roku. Od razu został jednak wypożyczony do Realu Mallorca, któremu nie zdołał co prawda pomóc w utrzymaniu się w La Liga, ale pozostawił po sobie doskonałe wrażenie. Japończyk był jednym z kluczowych zawodników z zespołu Majorki i jednym z nielicznych piłkarzy, który nie sprawił zawodu w zakończonym sezonie. Na boiskach La Liga Kubo rozegrał 35 spotkań, zdobywając cztery gole i dokładając do tego pięć asyst.

Komentarze