Media: Roca na radarze Atalanty

La Liga
La Liga

Marc Roca to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników w ostatnim czasie. Najnowsze doniesienia wskazują, że do wyścigu po piłkarza zgłosiła się Atalanta BC. Informacje w tej sprawie pojawiły się łamach Mundo Deportivo. Wcześniej zainteresowanie zawodnikiem wyrażał między innymi AC Milan.

Czytaj dalej…

Wierząc informacjom hiszpańskiej gazety, to przedstawiciele Bogini zaczęli już rozmowy w sprawie ewentualnego transferu. Warto zaznaczyć, że 23-latek ma wpisaną w swoim kontrakcie z RCD Espanyolem klauzulę odstępnego, wynoszącą 40 milionów euro.

Hiszpan do wzięcia za 20 mln euro?

Ostatnie doniesienia wskazują jednak, że w związku z tym, że klub z Katalonii spadł z ligi, to jest możliwa niższa suma odstępnego za zawodnika. Podobno transakcja z udziałem Roki mogłaby się zamknąć w kwocie 20 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że po wywalczeniu awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów klub z Bergamo będzie miał możliwość wydania konkretnych pieniędzy na wzmocnienia.

Odnotujmy jednak, że nie tylko kluby z Lombardii są zainteresowane pozyskaniem piłkarza. Zainteresowani defensywnym pomocnikiem są również decydenci ACF Fiorentiny. Roca znajduje się też podobno na celowniku kilku klubów La Liga.

Komentarze