Media: Koeman zostanie trenerem Barcelony

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

Poniedziałek to dzień ważnych decyzji w Barcelonie. Wkrótce klub powinien wystosować oficjalny komunikat dotyczący zwolnienia Quique Setiena. Niewykluczone, że poznamy również nazwisko nowego trenera, który podejmie się poprowadzenia zespołu w nowym sezonie. Według medialnych doniesień zostanie nim Ronald Koeman.

Czytaj dalej…

W poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęło się nadzwyczajne zebranie zarządu katalońskiego klubu, które zostało zwołane przez prezydenta Josepa Marię Bartomeu. To oczywiście efekt piątkowej katastrofy w postaci wysokiej porażki 2:8 z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Losy dotychczasowego szkoleniowca Dumy Katalonii Quique Setiena są praktycznie przesądzone od ostatniego gwizdka kończącego mecz z mistrzami Niemiec. Doświadczony Hiszpan, mimo obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu, nie poprowadzi już drużyny. Oficjalny komunikat w tej sprawie spodziewany jest jeszcze w poniedziałek.

Barcelona wybrała nowego trenera

Zarząd Barcelony obradował również na temat nazwiska następcy Setiena i wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii również zapadła decyzja. Misję poprowadzenia Dumy Katalonii w trudnym dla niej momencie otrzyma były zawodnik Barcelony, Ronald Koeman. Jako jeden z pierwszych informację w tej sprawie podał barceloński korespondent ESPN Moises Llorens, który przyzwyczaił już wszystkich do przekazywania sprawdzonych informacji na temat katalońskiego klubu.

Holender był faworytem prezydenta Josepa Marii Bartomeu, który miał już kontaktować się z nim w ostatni weekend. Wszystko wskazuje na to, że selekcjoner reprezentacji Holandii dał klubowi z Camp Nou “zielone światło” i w nadchodzących godzinach finalizowane będą wszystkie formalności.

Sprowadzenie Koemana do stolicy Katalonii nie jest proste, bowiem obowiązuje go kontrakt z Holenderską Federacją Piłkarska (KNVB). Co prawda w umowie znajduje się zapis pozwalający szkoleniowcowi na odejście w przypadku oferty z Barcelony, ale miał obowiązywać dopiero po finałach Mistrzostw Europy, które zostały przełożone na przyszły rok. Tym samym FC Barcelona prawdopodobnie będzie zobowiązana do wypłaty holenderskiej federacji rekompensaty finansowej.

Termin ogłoszenia Koemana nowym trenerem Barcelony jest właśnie uzależniony od terminu zakończenia wszystkich niezbędnych formalności. Może to nastąpić już we wtorek, ale możliwy jest scenariusz, w którym zajmie to kilka dni. Media nie mają jednak wątpliwości i są przekonane, że Koeman obejmie Dumę Katalonii jeszcze w tym tygodniu.

Komentarze