Media: Skandal korupcyjny w Hiszpanii

Wszystkie hiszpańskie media sportowe rozgrzewa dziś przede wszystkim jedna kwestia. Chodzi o spotkanie Valencii z Realem Valladolid, które zostało najprawdopodobniej ustawione.

El Mundo opublikowało dziś nagrania przechwycone przez policję. Według hiszpańskich mediów mają one być dowodem na to, że mecz pomiędzy Valencią CF a Realem Valladolid został ustawiony. W całą aferę zamieszanych ma być aż siedmiu piłkarzy.

Dowody miały zostać wykryte dzięki podsłuchowi założonemu w telefonie Carlosa Arandy. Piłkarz miał zdradzić bowiem jednemu z pośredników w jaki sposób zakończy się ostatni mecz sezonu La Liga 2018/2019.

– Siedmiu piłkarzy zostało przekupionych i wie jakim wynikiem skończy się mecz. Nikt więcej nie może się o tym dowiedzieć – miał powiedzieć Carlos Aranda.

– Valencia wygra pierwszą i drugą połowę. Obstaw 10 tysięcy euro, a wygrasz 20 – dodał.

Spotkanie, o którym mowa, zakończyło się wynikiem 2:0 dla Nietoperzy. Valencia strzeliła gola w obu połowach.

Hiszpańskie media poinformowały, że klubom nie grożą żadnego kary. Odpowiedzialność spoczywać będzie na poszczególnych piłkarzach, którzy mają być zamieszani w ten proceder.