Messi chętny na kontynuowanie kariery w Barcelonie

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi i jego przyszłość w Barcelonie to wciąż temat długich dyskusji, nie tylko mediów w Hiszpanii. Najnowsze doniesienia w sprawie Argentyńczyka wskazują, że ten jest otwarty na parafowanie nowego kontraktu. W każdym wciąż nie otrzymał konkretnej propozycji.

Konkretów wciąż brakuje

Lionel Messi wyraża chęć pozostanie w klubie z Camp Nou. Zatrzymać zawodnika w klubie chce również prezydent Joan Laporta. W każdym razie żadnego konkretnego ruchu ze strony sternika Barcy jeszcze nie było, czytamy na łamach Mundo Deportivo.

Wczorajsze informacje w hiszpańskich mediach sugerowały, że Joan Laporta czeka ze złożeniem konkretnej oferty Messiemu, bo czeka na dokładne wyniki zbadania sytuacji finansowej klubu. W Każdym razie w najbliższych tygodniach powinno dojść do spotkania między obiema stronami.

Ambicje sportowe priorytetem

Argentyńczyk uzależnia przedłużenie umowy z Barcą od tego, jaka będzie wizja sportowa klubu. Messi w czerwcu skończy 34 lata, a nie ukrywa, że wciąż ma ambicje związane z wygraniem Ligi Mistrzów.

Argentyński zawodnik w tym sezonie wystąpił łącznie w 37 spotkaniach, w których strzelił 29 goli. Okazję na poprawienie tego bilansu Messi będzie miał już w poniedziałek, gdy Barca na swoim stadionie zagra z Realem Valladolid. W ligowej tabeli Katalończycy tracą aktualnie cztery punkty do pierwszego Atletico Madryt.

Pod wodzą Ronalda Koemana ekipa z Camp Nou wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Katalończycy powalczą również o końcowy triumf w Pucharze Króla, mierząc się w finale tych rozgrywek z Athletic Bilbao.

Komentarze