Messi częścią większego projektu? City z ciekawym planem

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje, że Manchester City jest głównym faworytem do sprowadzenia Lionela Messiego. ESPN, powołując się na swoje źródła, informuje, że Argentyńczyk może stać się częścią większego projektu. Władze klubu Premier League przygotowują już w tej sprawie bardzo ciekawą propozycję.

Czytaj dalej…

Kilkanaście ostatnich godzin w mediach sportowych zdominowanych zostało sensacyjną decyzją Lionela Messiego, który poinformował władze Barcelony o zamiarze odejścia z klubu. Ujawnienie tej informacji napędziło również spekulacje dotyczące kierunku, jaki może teraz obrać Argentyńczyk. Media są w tej kwestii zgodne, wskazując Manchester City jako najbardziej prawdopodobną opcję.

Dziennikarz RAC 1 Gerard Moreno informował w środę, że Obywatele są gotowi zaoferować legendzie Barcelony dwuletnią umowę, dzięki której otrzymywałby wynagrodzenie dorównujące temu, które ma zagwarantowane na Camp Nou. Jeszcze dalej poszli dziennikarze ESPN, którzy informują o większym projekcie, którego częścią może stać się słynny Argentyńczyk.

Najpierw Premier League, później MLS

Według ESPN, które swoje informacje ma opierać na kilku źródłach, Messi może otrzymać propozycję długoterminowego kontraktu, który nie tylko zakładałby jego występy w nadchodzących sezonach na boiskach Premier League, ale także możliwość kontynuowania kariery w jednym z partnerskich klubów, New York City FC, który występuje w Major League Soccer. Argentyńczyk miałby możliwość przeniesienia się do Nowego Jorku po trzech latach spędzonych na Etihad Stadium.

Messi może również otrzymać ofertę zostania ambasadorem City Football Group, holdingu, który jest właścicielem wielu klubów na całym świecie, w tym Manchesteru City i New York City FC.

Różne możliwości transferu

Lionel Messi w piśmie wysłanym do biur Barcelony poinformował, że chciałby skorzystać z prawa do jednostronnego rozwiązania kontraktu i odejść z klubu na zasadzie wolnego transferu. Umożliwiać ma to zapisana w jego umowie klauzula pozwalająca na jej rozwiązanie po zakończeniu każdego sezonu. Klauzula, której termin aktywowania, zdaniem klubu, upłynął 10 czerwca. Prawnicy zawodnika uważają jednak, że ze względu na unikalny charakter ostatniego sezonu, który zakończył się znacznie później niż planowano, klauzula w dalszym ciągu obowiązuje.

Gdyby jednak odejście Messiego na zasadzie wolnego transferu nie było możliwe, według informacji ESPN, Manchester City rozważyłby możliwość wyłożenia 100-150 milionów euro na wykupienie Argentyńczyka. Do Barcelony mogłaby również powędrować dwójka zawodników angielskiego klubu – Eric Garcia i Angelino.

Rozmowa z Guardiolą. W poniedziałek spotkanie

Już w ubiegłym tygodniu miało dojść do telefonicznej rozmowy Messiego ze swoim bardzo dobrym znajomym, menedżerem Manchesteru City Josepem Guardiolą. Hiszpan miał przedstawić swojemu byłemu podopiecznemu z Barcelony projekt, w który byłby zaangażowany w Manchesterze.

Do kolejnych rozmów w tej sprawie ma dojść w najbliższy poniedziałek. Jak informuje Tuttomercatoweb, na spotkanie z przedstawicielami Manchesteru City umówiony jest ojciec zawodnika, który od dawna dba o interesy swojego syna. Włosi portal informuje, że cały czas w grze pozostają również Inter Mediolan, Manchester United i Paris Saint-Germain.

Komentarze