Messi daje wygraną w debiucie Setiena

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Od zwycięstwa swoją przygodę na trenerskiej ławce Barcelony rozpoczął Quique Setien. W ostatnim meczu 20. kolejki La Liga, Duma Katalonii skromnie 1:0 pokonała na Camp Nou Granadę.

Naturalnym faworytem niedzielnego spotkania była Barcelona, która jednak w pierwszej połowie ani razu nie znalazła sposobu na zaskoczenie defensywy rywali. Piłkarze Granady konsekwentnie bronili dostępu do własnej bramki, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom w swoim polu karnym. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie Granada była nawet bliska objęcia prowadzenia. Ale piłka po groźnym strzale Machisa zza pola karnego odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Ter Stegena.

Kluczowy moment spotkania miał miejsce w 69. minucie. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sancheza i gości musieli grać w osłabieniu.

W 76. minucie Barcelona rozstrzygnęła losy rywalizacji na swoją korzyść. Vidal świetnie zagrał piętą do Messiego, a ten spokojnym strzałem ze środka pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali, zapewniając tym samym swojej drużynie trzy punkty.

>FC Barcelona – Granada CF 1:0 (0:0)