Messi dał wygraną Blaugranie!

FC Barcelona pokonała w sobotnim spotkaniu w ramach 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy 1:0 Real Valladolid. Wygraną ekipie z Katalonii zapewnił Leo Messi, wykorzystując w pierwszej połowie rzut karny. Argentyńczyk nie popisał się jednak pod koniec meczu, gdy nie wykorzystał drugiej “11”.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc zakończyć passę trzech zremisowanych meczów z rzędu. Z kolei team Sergio liczył na to, że uda mu się pokusić o niespodziankę na trudnym terenie, co mogłoby pomóc w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

22 ligowy gol Boga Futbolu

Trafienie na wagę zwycięstwa Barcelony padło w 41. minucie, gdy Messi skierował piłkę do siatki z rzutu karnego podyktowanego za faul na Gerardzie Pique. Argentyńczyk strzałem z lewej nogi w prawy róg zmusił do kapitulacji bramkarza rywali, chociaż był bliski tego chwilę wcześniej, oddając strzał z mniej więcej 16 metrów.

Po zmianie stron Messi miał ponownie okazję na pokonanie golkipera gości z jedenastu metrów, ale tym razem Masip wyczuł intencje zawodnika Dumy Katalonii i ostatecznie mecz na Camp Nou zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, którzy zaliczyli swoje 16. zwycięstwo w sezonie.

Mistrz Hiszpanii ze skromną wiktorią

W najbliższy wtorek Barcę czeka mecz w Lidze Mistrzów z Olympique Lyon w delegacji, z kolei za tydzień w hiszpańskiej ekstraklasie podopiecznych Ernesto Valverde czeka potyczka z Sevillą FC. Tymczasem team z Valladolid w ramach 25. kolejki La Liga na swoim obiekcie zmierzy się z Realem Betis.

FC Barcelona – Real Valladolid 1:0 (1:0)