Messi i jego dwa realne scenariusze na przyszłość

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi powoli zbliża się do zakończenia swojego kontraktu z FC Barceloną. Umowa Argentyńczyka z Dumą Katalonii wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Tymczasem na łamach portalu 90min.com możemy przeczytać, że sternicy Manchesteru City i Paris Saint-Germain są coraz bardziej przekonani, że zawodnik jest zdecydowany na rozstanie z hiszpańską ekipą.

Lionel Messi już latem tego roku próbował zmienić przynależność klubową. Miało to miejsce, gdy Barca przechodziła kryzys nie tylko na boisku, ale również poza nim. Po przetrwaniu kłótni z byłym już prezydentem klubu Josepem Bartomeu relacja argentyńskiego piłkarza z Barcą wydaje się nie do naprawienia.

Lionel Messi nie jest szczęśliwy

Przedstawiciele wicemistrzów La Liga co prawda cały czas mają nadzieję, że uda się im przekonać Argentyńczyka, aby poświęcił resztę swojej kariery Barcelonie. Kluczowe w tej kwestii może okazać się wybranie nowego prezydenta klubu. Jego celem będzie skłonienie Messiego do pozostania w stolicy Katalonii.

Nie zmienia to jednak faktu, że czołowe europejskie kluby planują wykorzystać fakt, że Argentyńczyk nie jest do końca przekonany do pozostania w Barcelonie. Najbardziej zdeterminowane w sprawie ewentualnego transferu z udziałem zawodnika mają być Paris Saint-Germain i Manchester City, sugeruje portal 90min.com.

Messi aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości 750 tysięcy funtów tygodniowo. Sprawia to, że jest nie tylko jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale również jednym z najdroższych w utrzymaniu. Istnieje jednak przekonanie wśród możnych europejskiej piłki, że Argentyńczyk może grać jeszcze na najwyższym poziomie dwa, czy nawet trzy lata. W związku z tym inwestycja i tak byłaby opłacalna.

Pieniądze nie są najważniejsze

Okazuje się jednak, że Messi nie stoi twardo przy stanowisku, aby utrzymać swoje aktualne zarobki. Zawodnik wraz ze swoim ojcem, który reprezentuje jego interesy, są gotowi obniżyć swoje oczekiwania finansowe. Tym samym piłkarz prawdopodobnie jako główny cel obrał sobie zmianę otoczenia. Kwestie finansowe mają dla niego drugoplanowe znaczenie.

Mimo obniżki wynagrodzenia można się jednak domyślać, że Messi prawdopodobnie wciąż byłby najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie wraz Neymarem. W grze o piłkarza mają być dwa kluby. Właściciele Man City i PSG od dawna marzą o pozyskaniu Messiego do swojej wysadzanej gwiazdami kolekcji. Mimo że Argentyńczyk ma 33 lata, to u obu ekip jest postrzegany jako główny cel na 2021 roku.

Komentarze