Messi jest cierpliwy, ale na co czeka Laporta?

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Wybory prezydenckie w Barcelonie odbyły się miesiąc temu. Od tamtej pory sytuacja z Leo Messim nie uległa zmianie. Z obu stron na pewno są dobre chęci, a jak twierdzą katalońskie media “na wszystko przyjdzie odpowiedni czas”.

Trwają prace nad nową umową

Jeżeli Leo Messi odejdzie latem z FC Barcelony będzie to oznaczało porażkę dla klubu oraz całej ligi. Argentyńczyk już dawno przegonił klubowe legendy, jednak w ostatnim czasie nie był traktowany poważnie. Pod rządami Bartomeu Barca osiągnęła finansowe dno, a przy okazji zaliczyła spore straty wizerunkowe. Nic więc dziwnego, że kapitan Dumy Katalonii w ubiegłym roku postawił wszystko na jedną kartę, żądając pozwolenia na opuszczenie Camp Nou.

Lekiem na całe zło miały być nowe wybory. Po raz kolejny na fotelu prezesa usiadł Joan Laporta. Wraz z 58-latkiem miały zakończyć się wszelkie dywagacje na temat przyszłości Leo Messiego. Tymczasem obecny prezydent Barcelony nie zamierza iść z motyką na słońce i szczegółowo bada niestabilną sytuację ekonomiczną zespołu. Zapewne wraz z końcówką sezonu obie strony zasiądą do rozmów, ponieważ wówczas Laporta będzie już wiedział jakie zyski i straty wygenerował klub od jesieni.

Całą sytuację uważnie śledzi Manchester City i PSG

Pep Guardiola zadeklarował chęć sprowadzenia Leo Messiego już w zeszłym roku. Wówczas okazało się, że Argentyńczyk jest skazany na Katalonię przynajmniej do czerwca 2021 roku. Władze Obywateli są w stanie zakontraktować 33-latka w każdej chwili, jeśli ten nie przedłuży obecnego kontraktu.

Drugim wielkim graczem do pozyskania Messiego jest również Paris Saint-Germain. Paryżanie, co prawda w głównej mierze koncentrują się na zatrzymaniu Mbappe oraz Neymara, jednak w przypadku odejścia, któregoś z nich niewykluczone jest, że sięgną po usługi najlepszego piłkarza La Liga.

Obecnie Messi jest spokojny o swoją przyszłość. Z kolei Barcelona wciąż walczy o podwójną koronę, zachowując spore szanse na triumf lidze oraz Pucharze Króla.

Komentarze