Messi: Jesteśmy zaskoczeni naciskami na nas

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Kapitan Barcelony Lionel Messi wystosował oficjalne oświadczenie w imieniu drużyny, w którym potwierdza, że zespół zgodził się na obniżkę wynagrodzeń w związku ze aktualną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

Czytaj dalej…

W oświadczeniu czytamy między innymi, że zawodnicy Barcelony byli zaskoczeni naciskami na nich ze strony niektórych osób związanych z klubem, aby zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń.

Jednocześnie informację o uzyskaniu porozumienia z zespołem w oficjalnym komunikacie potwierdził sam klub.

“Chcemy wyjaśnić, że naszym zamiarem zawsze była redukcja zarobków, ponieważ rozumiemy, że jest to wyjątkowa sytuacja i jesteśmy pierwszymi, którzy ZAWSZE pomagali klubowi w tym, o co nas proszono” – czytamy w oświadczeniu.

“Wiele razy robiliśmy różne rzeczy z własnej woli, w momentach, w których uważaliśmy, że jest to konieczne lub ważne. Z tego powodu dziwi nas, że wewnątrz klubu znaleźli się ludzie, którzy chcieli umieścić nas pod lupą lub próbować naciskać na nas do zrobienia czegoś, co zawsze było jasne, że chcemy zrobić. W rzeczywistości, jeżeli osiągnięcie porozumienia się przeciągało, to dlatego, że szukaliśmy formuły, która pomoże klubowi i jego pracownikom w tych trudnych czasach” – czytamy dalej.

“Z naszej strony nadszedł moment, aby ogłosić, że poza 70% obniżą płac w czasie stanu wyjątkowego, będziemy również przekazywać środki, aby wszyscy pracownicy klubu mogli otrzymywać 100% swoich wynagrodzeń tak długo, ja ta sytuacja będzie trwała” – dodał Messi w oświadczeniu.

Komentarze