Messi kluczem do transferu do napastnika

Sergio Aguero
Sergio Aguero PressFocus

Sergio Aguero wyraził chęć dołączenia do Barcelony od następnego sezonu. W finalizacji operacji kluczowa będzie jednak postać Lionela Messiego.

Sergio Aguero od czerwca będzie wolnym zawodnikiem. Napastnik Manchesteru City wyraził już chęć dołączenia do Barcelony latem 2021 roku, ale postawił pewien warunek, bez spełnienia którego nie podejmie nawet negocjacji.

Aguero jest wielkim przyjacielem Lionela Messiego, a zatem nic dziwnego, że potencjalną przeszkodą nie do pokonania w negocjacjach z Barceloną byłoby odejście sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

Napastnik Obywateli wyznał, że jest podekscytowany perspektywą dzielenia szatni klubowej z przyjacielem z reprezentacji. Jeżeli Messi postanowi pozostać w Barcelonie, Sergio Aguero z przyjemnością do niego dołączy.

Według rozgłośni radiowej Cadena SER, jeden z kandydatów na prezydenta Dumy Katalonii nawiązał już kontakt z argentyńskim napastnikiem.

32-latek jest ikoną Manchesteru City, ale istnieją pewne wątpliwości w kontekście jego kondycji fizycznej. Argentyńczyk mocno przeszedł kontuzję, której doznał w zeszłym roku i do dziś nie wrócił do wyjściowej jedenastki desygnowanej przez Pepa Guardiolę. Mimo tego jego kończący się kontrakt wiele topowych klubów uważa za rynkową okazję, którą należy wykorzystać.

Serio Aguero w tym sezonie wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach, w których dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Przez niemal dekadę gry w Manchesterze City zdobył jednak aż 256 goli, do których dołożył 73 asysty i sięgnął po cztery mistrzostwa Anglii, zostając niekwestionowaną legendą Obywateli.

Komentarze

Na temat “Messi kluczem do transferu do napastnika