Messi miał grać za darmo? ”La Liga by to zaakceptowała”

Joan Laporta
Joan Laporta Pressfocus

Joan Laporta udzielił obszernego wywiadu, w którym przedstawił zaskakujący pomysł na zatrzymanie Leo Messiego w Barcelonie.

  • Podczas wywiadu Joana Laportu dla RAC1, nie mogło zabraknąć pytania o Leo Messiego
  • Prezydent Barcelony wypowiedział się pozytywnie na temat Argentyńczyka
  • Szef katalońskiego klubu miał nadzieję, że Messi pozostanie na Camp Nou na zaskakujących warunkach

Laporta opowiedział o odejściu Messiego

W kalendarzach zmieniliśmy już kartkę na miesiąc październik, a to oznacza, że od odejścia Leo Messiego do Paris Saint-Germain, minęły już prawie dwa miesiące. Fakt ten wciąż boli sympatyków Barcelony, ale również Joana Laportę, który zabrał głos na temat Argentyńczyka.

Za bardzo go kocham, by być na niego złym. W pewnym momencie okazało się jednak, że jego pozostanie było niemożliwe, i obie strony były rozczarowane. On chciał zostać, ale otrzymał ofertę, która wywierała presję. Wiedział, że jeśli nie zostanie, trafi do PSG. Messi przejdzie do historii Barçy jako najlepszy piłkarz w historii, chciałbym zachować tę ideę – powiedział prezydent Barcelony.

Wszystko wskazuje na to, że otrzymał ofertę od PSG, jeszcze zanim odszedł z Barcelony. Wiedzieliśmy o takiej propozycji w trakcie negocjacji. Kiedy przyszedł moment podjęcia decyzji, uważałem, że robię to, co najlepsze dla Barçy. Nikt nie może narażać instytucji – kontynuował Laporta.

Miałem nadzieję, że to się zmieni, a Messi powie, że zagra za darmo, ale nie możemy myśleć, by taki zawodnik to zrobił. Myślę, że La Liga by to zaakceptowała. Mamy bardzo dobre relacje, wiedziałem, że kiedy naprawimy sytuację finansową, zrekompensowalibyśmy mu wszystko, ale wymaganie gry za darmo, wiedząc o tym, co ma w Paryżu – zakończył wątek Messiego prezydent katalońskiego klubu.

Czytaj także: Gavi odrzucił lukratywną ofertę

Komentarze