“Messi musi odejść z Barcelony”

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Po fatalnej porażce Barcelony z Paris-Saint Germain (1:4) na nowo rozgorzała dyskusja o przyszłości Lionela Messiego. Kolejne osoby zabierają głos, twierdząc, iż Argentyńczyk musi opuścić Camp Nou.

“To wciąż najlepszy gracz na świecie”

Były środkowy obrońca Realu Madryt, Oscar Ruggeri, wierzy, że jego rodak powinien opuścić Camp Nou.

Messi musi odejść z klubu. Wciąż jest najlepszy na świecie, ale wszystkie drużyny straciły szacunek do Barcelony. To koniec, wyrządziła mu dużo krzywd. Wywalono z klubu Luisa Suareza, zapominając, że Urugwajczyk był dla Messiego jak członek rodziny. Poza tym, Suarez to urodzony goleador, kogoś takiego się nie wyrzuca. Messi stracił szacunek do Barcelony – ostro ocenił sytuację dwukrotny zdobywca Copa America z reprezentacją Argentyny.

“Messi odejdzie do Paris-Saint Germain”

Były zawodnik Barcelony, Rivaldo, regularnie wypowiada się na temat klubu. Zwykle czyni to w samych superlatywach, ale to blamażu z PSG mistrz świata przekonuje, że wie, gdzie jest przyszłość Messiego.

Ta sroga porażka z Paris-Saint Germain była niemal na sto procent ostatnim meczem Messiego w Lidze Mistrzów na Camp Nou. Barcelona nie daje mu możliwości walki o duże trofea. Jego przyszłość, to PSG, tym bardziej po wtorkowym spotkaniu. Paryżanie pokazali na Camp Nou, że dadzą Messiemu szansę na kontynuowanie zdobywania pucharów – ocenił Rivaldo.

Manchester City wraca po argentyńską gwiazdę

Obywatele nie ustają w próbach przekonania do siebie Leo Messiego. W Anglii są przekonani, że po upokorzeniu ze strony PSG, kapitan Barcelony nie zechce pozostać w klubie. Mimo, że zaproponują mu mniej niż w zeszłym roku, wierzą, że Messi chce trafić na Etihad. Zeszłego lata pięcioletnia oferta kontraktu opiewała na 600 milionów funtów, a teraz zostanie zredukowana do 430 przez finansowy wpływ pandemii koronawirusa. The City Group utrzyma ponadto klauzulę, wedle której Messi zostanie ambasadorem klubu po zakończeniu kariery.

Komentarze

Comments 2 comments