Messi nadal kocha Barcelonę. “To wyraźny znak”

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Zgodnie z przewidywaniami Joan Laporta został nowym prezydentem Barcelony. Teraz czeka go czas wielkich wyzwań. Jednym z nich będzie zatrzymanie w zespole Lionela Messiego. Przyszłość kapitana Dumy Katalonii od dłuższego czasu stoi pod znakiem zapytania.

Niepewna przyszłość Messiego. Priorytet Laporty

Obecna umowa Argentyńczyka obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu. Zawodnik po zakończeniu poprzedniego sezonu był zdecydowany na odejście z klubu, ale ostatecznie zmienił zdanie i nadal reprezentuje barwy katalońskiego zespołu. Jego przyszłość nadal stoi jednak pod znakiem zapytania. Nie jest tajemnicą, że jego sytuacji bacznie przyglądają się między innymi przedstawiciele Manchesteru City i Paris Saint-Germain. W stolicy Katalonii wierzą jednak, że Messi podpisze nową umowę z klubem.

Przekonanie Messiego jest jednym z głównych zadań nowego prezydenta klubu. Laporta nie ma jednak wątpliwości, że Messi nadal kocha Barcelonę. Nowy-stary prezydent Barcelony uważa jednak, że oddanie głosu przez Messiego jest wymownym znakiem. – Widok Lionela Messiego przychodzącego dzisiaj na głosowanie, widok biorącego go w tym udział, był bardzo wymowny – powiedział Laporta podczas konferencji prasowej. – Dwadzieścia lat temu debiutował w młodzieżowej drużynie Barcelony. Widok najlepszego zawodnika na świecie, który udał się oddać głos, jest wyraźnym znakiem tego, co ciągle powtarzamy. Leo kocha Barcę – kontynuował.

– Najlepszy piłkarz na świece kocha Barcę i mam nadzieję, że to znak, że zostanie w Barcelonie, czego wszyscy chcemy – dodał Laporta.

Komentarze