Messi: Nierówność jednym z największych problemów społeczeństwa

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Leo Messi ostatnio udzielił ciekawego wywiadu magazynowi La Gargante Poderosa cytowanego przez hiszpańską Markę. W rozmowie z argentyńskim miesięcznikiem piłkarz przedstawił swoje mniej znane oblicze. Zawodnik odniósł się między innymi do aktualnej sytuacji społecznej, dotkniętej przez kryzys zdrowotny.

Czytaj dalej…

Leo Messi najpewniej nie zagra w najbliższym meczu ligowym FC Barcelony, na co wpływ ma mieć fakt, że zawodnik ma otrzymać trochę czasu na odpoczynek od swojego klubowego trenera Ronalda Koemana. Dodajmy, że po przerwie pandemicznej argentyński piłkarz jak dotąd brał udział w praktycznie każdym meczu w szeregach Blaugrany.

Kapitan Dumy Katalonii to aktualnie zdecydowanie najlepszy strzelec w zespole. Zawodnik przekonuje jednak, że już nie traktuje strzelania goli priorytetowo. – Dzisiaj mam mniejszą obsesję na punkcie zdobywania bramek. Aktualnie skupiam się na tym, aby jak najbardziej pomagać drużynie – mówił na wstępie Messi.

Pandemia koronawirusa ostatnio sparaliżowała świat. W tej kwestii wielokrotny zdobywca Złotej Piłki także zabrał głos. – Nierówność jest jednym z największych problemów. Wypełnia mnie duma, gdy widzę, jak ludzie współpracujący w jadalniach i miejscach spożywania posiłków w Argentynie nawet trudnych czasach, jak te, które doświadczamy, potrafią angażować się w pomoc najbardziej potrzebującym – powiedział zawodnik.

W kontekście Messiego warto podkreślić, że to zawodnik, który podczas trwającej pandemii dzięki swojej fundacji niejednokrotnie przekazywał różne darowizny na rzecz szpitali, czy organizacji walczących z COVID-19.

Argentyńczyk broni barw Dumy Katalonii od 2000 roku. Z kolei do pierwszej drużyny Barcy zawodnik trafił w 2005 roku. Jak na razie w szeregach teamu z Camp Nou piłkarz wystąpił łącznie w 734 spotkaniach, notując w nich 635 trafień. Obecny kontrakt zawodnik z Barceloną obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze