Messi o opuszczeniu Barcelony: to było bardzo bolesne

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Leo Messi opowiedział o swoim odejściu z Barcelony. Argentyńczyk przyznał, że był zaskoczony koniecznością opuszczenia Camp Nou.

  • Leo Messi udzielił wywiadu France Football
  • Argentyńczyk zabrał w nim głos na temat swojego odejścia z Barcelony
  • 34-latek przyznał, że było to dla niego bardzo bolesne i szokujące

Barcelona nie miała pieniędzy na kontrakt Messiego

Leo Messi spędził w seniorskiej drużynie Barcelony 16 lat. Wydawało się, że Argentyńczyk będzie kontynuował karierę na Camp Nou, chociaż jego kontrakt wygasł z końcem czerwca tego roku. Sam 34-latek był przekonanym o takim scenariuszu.

Wróciłem, aby zacząć przygotowania do presezonu po kilku dniach wakacji, których udzielił mi Ronald Koeman. Miałem zamiar podpisać kontrakt i dołączyć do treningów. Myślałem, że wszystko już było domknięte i brakowało tylko mojego podpisu. Gdy przybyłem do Barcelony, powiedzieli mi, że to niemożliwe, że nie mogę zostać i muszę znaleźć inny klub, ponieważ Barcelona nie miała już pieniędzy – powiedział Messi w wywiadzie dla France Football.

Opuszczenie Barcelony było bardzo dziwnym uczuciem. Czułem się podobnie jak w wieku 13 lat, gdy opuszczałem Rosario. Niesamowicie trudno było mi się z tym pogodzić i pozostawić nasz dom. Rodzina musiała zmienić swoje nawyki, dzieci musiały zmienić szkołę… Po raz pierwszy w karierze tak wiele myśli przechodziło mi przez głowę. Nie miałem innej opcji, jak tylko zaakceptować to, co się stało, i znaleźć inny klub. To było bardzo bolesne. Myślałem o zakończeniu kariery w Barcelonie – wyznał Argentyńczyk, który zastanawiał się na swoją przyszłością po opuszczeniu Camp Nou.

Barça opublikowała komunikat mówiący o tym, że nie pozostanę w klubie, i od tego momentu pytałem siebie samego, jak wyjdę z tej sytuacji. Musiałem znaleźć nowy zespół, w którym mógłbym kontynuować moją karierę i miałem szczęście, że kontaktowało się ze mną wiele klubów, a PSG było jednym z nich – wyjaśnił Messi.

Czytaj także: Messi miał grać za darmo? ”La Liga by to zaakceptowała”

Komentarze