Messi pozwie El Mundo i pięć osób z Barcelony. Wśród nich Bartomeu

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Lionel Messi pozwie El Mundo i pięć osób z Barcelony, które miały dostęp do kontraktu Argentyńczyka. Jedną z nich jest były prezydent klubu, Josep Maria Bartomeu.

Hiszpański dziennik El Mundo zszokował świat, publikując w zeszłym tygodniu “kontrakt godny faraona”, jak określił umowę, jaką Leo Messi podpisał w 2017 roku z Barceloną.

Wejście na drogę sądową

Rzecz jasna, tego typu dokumenty są ściśle poufne i ich szczegóły powinny pozostać znane wyłącznie dla stron podpisujących kontrakt. W związku z tym liczba osób, która mogła przekazać El Mundo tę umowę, jest ograniczona. Jak donosi RAC1, Leo Messi zamierza pozwać nie tylko hiszpański dziennik, ale i pracowników klubu, którzy mieli dostęp do dokumentu. Mowa tu o naprawdę ważnych nazwiskach. Stacja radiowa wymienia, między innymi, byłego prezydenta klubu, Josepa Marię Bartomeu, a także przewodniczącego Komisji Zarządzającej – będącego w praktyce tymczasowym prezydentem – Carlosa Tusquetsa. Pozostali trzej pracownicy to były wiceprezydent, Jordi Mestre, dyrektora generalnego, Oscar Grau, a także szef departamentu prawnego, Roma Gomez Ponti.

Barcelona również rozpocznie śledztwo

Równolegle swoje śledztwo ma rozpocząć Barcelona. Jej celem jest znalezienie osoby odpowiedzialnej za przeciek. Dodajmy, że El Mundo zarzekło się, że nigdy nie wyda swojego źródła, choćby “prosił o to papież”. Osoba, która powinna poprowadzić takie wewnętrzne śledztwo, to dyrektor do spraw zgodności regulacyjnej. Tę funkcję piastuje obecnie Mireia Simona, która zastąpiła zwolnioną przez Bartomeu Noelię Romero.

Komentarze