Messi tajemniczy w sprawie przyszłości

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Lionel Messi od 1 stycznia będzie mógł swobodnie prowadzić rozmowy z innymi klubami. Kapitan Barcelony w wywiadzie udzielonym La Sexta zapowiedział jednak, że decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie dopiero po zakończeniu obecnego sezonu. – Nic nie będzie krystalicznie jasne przed końcem roku. Poczekam, aż skończy się sezon – powiedziął kapitan Dumy Katalonii.

Obecna umowa reprezentanta Argentyny obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku. Kibice Barcelony na wyjaśnienie przyszłości swojego idola będą musieli jednak poczekać. Messi, który po zakończeniu ostatniego sezonu był już zdecydowany na odejście z klubu, nie zamierza spieszyć się z podjęciem decyzji. Ta zapadnie dopiero po zakończeniu sezonu.

– Teraz liczy się tylko myślenie o zespole, dobre zakończenie sezonu i nierozpraszanie się innymi rzeczami. Nie wiem, co się stanie. Skupiam się na tym, co tutaj mamy i walczę o to, o co możemy walczyć. Nie myślę o tym, jak skończy się ten sezon. Nie byłoby mądrze gdybym dziś powiedział, co mam zamiar zrobić, bo sam tego nie wiem – mówił Messi, cytowany przez Sky Sports.

Na decyzję 33-letniego czekają również inne kluby. W ostatnim czasie Messi był łączony przede wszystkim z Manchesterem i Paris Saint-Germain. Sam nie ukrywa jednak, że jednym z jego marzeń są występy w Stanach Zjednoczonych.  – Zawsze marzyłem, aby zagrać w innej lidze, w Stanach Zjednoczonych. Być może tak się stanie, ale nie musi się stać od razu. Dzisiaj jestem skupiony na tych następnych sześciu miesiącach – mówił kapitan Barcelony.

Messi przyznaje również, że mało prawdopodobne jest, aby ponownie miał okazję gry w Barcelonie z Neymarem, który nieustannie łączony jest z powrotem na Camp Nou. – Trudno będzie sprowadzić zawodników, ponieważ nie ma funduszy. Oczywiście będziemy musieli sięgnąć po wielu topowych zawodników, aby ponownie móc rywalizować na wszystkich frontach. Neymar byłby jednak bardzo drogi – dodał Messi.

Komentarze