Messi wróci do treningów z Barceloną

Leo Messi
Leo Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Media w Hiszpanii donoszą, że Lionel Messi wznowi od 7 września treningi z pierwszą drużyną Barcelony. Przesądzone jest już to, że mimo transferowych spekulacji i rozmów z Manchesterem City Argentyńczyk zostanie na Camp Nou.

Czytaj dalej…

Media na całym świecie żyły transferową sagą z udziałem Lionela Messiego. Gwiazdor nie ukrywał swoich chęci, by zmienić pracodawcę i gdyby to od niego zależało, grałby już dziś ponownie w Manchesterze City u boku Pepa Guardioli. Barcelona nie zamierzała jednak pójść na rękę swojemu zawodnikowi i twardo deklarowała, że ten musiałby zapłacić klauzulę w wysokości 700 milionów euro.

Messi wznowi treningi z Barceloną

Ostatecznie Messi zdecydował się zakopać topór wojenny z Barceloną. Zamiast walczyć w sądzie, Argentyńczyk postanowił zostać na jeszcze jeden sezon na Camp Nou. Po jego zakończeniu będzie mógł bowiem odejść za darmo.

Marca donosi, że zawodnik wraca do pracy z pierwszym zespołem, który przygotowuje się do startu rozgrywek La Liga. Messi przejdzie obowiązkowe badania, a od 7 września wznowi normalne treningi.

Messi zagra na inaugurację La Liga?

Możliwe, że trener Ronald Koeman uwzględni Messiego w kadrze na pierwszy mecz nowego sezonu La Liga. Zaplanowano go na 20 września, gdy Duma Katalonii zmierzy się na wyjeździe z Athletikiem Bilbao.

Pewne jest natomiast, że Argentyńczyk nie pojawi się w składzie na towarzyski mecz z Nastic de Tarragona, który odbędzie się 12 września.

Komentarze