Messi wróci na finał

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Barcelona w niedzielę wieczorem zagra o pierwsze trofeum w tym sezonie. W półfinale Superpucharu Hiszpanii Blaugrana poradziła sobie bez Leo Messiego. Wydaje się jednak, że kapitan wróci do jedenastki na kluczowe starcie.

W sobotę na konferencji prasowej przed finałem wypowiadał się Ronald Koeman. Dziennikarzy po pierwsze interesowało, czy drużyna znajduje się w dobrej formie fizycznej po wyczerpującej dogrywce przeciwko Realowi Sociedad.

Drużyna czuje się dobrze i jest szczęśliwa, przede wszystkim dlatego, że możemy jutro zagrać w finale. Oczywiście było też znaczące zmęczenie, ale trzy czy cztery dni odpoczynku są wystarczające do całkowitej regeneracji. Spodziewam się trudnego meczu, bo rywal ciężko pracuje i jest bardzo konkurencyjny, a jeśli będzie atakował wysokim pressingiem, cóż, będziemy musieli postawić się i grać swoje, aby spróbować dominować i grać w naszym stylu. Real Sociedad też atakował nas pressingiem, trudno nam było rozpoczynać akcje, więc jutro musimy być na naszym poziomie, jak w poprzednich pojedynkach – powiedział holenderski szkoleniowiec.

Następnie Koeman musiał odpowiadać na pytania dotyczące Lionela Messiego. Argentyńczyka zabrakło w półfinałowym starciu, ale w piątek trenował indywidualnie.

Wczoraj ćwiczył indywidualnie i zobaczymy, jak będzie wyglądał w sobotę. Ostatnie słowo należeć będzie do samego zawodnika, bo najlepiej zna swój organizm. Mamy nadzieję, że zagra. Oczywiście, w przypadku każdego zespołu lepiej mieć do dyspozycji najlepszych zawodników. To zwiększa szansę na ostateczny triumf. A tu mówimy o najlepszym graczu na świecie. Jeśli go nie będzie, będzie nam czegoś brakowało, mimo że bez Leo zdołaliśmy awansować do finału. Z Leo drużyna jest mocniejsza przede wszystkim piłkarsko, dzięki jego kreatywności i skuteczności, czego czasem nam brakuje – wypowiedział się o swoim kapitanie Holender.

Jak w niedzielę donosiły hiszpańskie media, Lionel Messi odbył trening z drużyną i jeżeli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, przeciwko Athletikowi Bilbao wyjdzie w podstawowej jedenastce.

Komentarze