Messi za drogi dla Barcelony. Zgodzi się na mniejsze pieniądze?

messi-lionel
messi-lionel Grzegorz Wajda

FC Barcelona nie ma najlepszej sytuacji finansowej i w tym momencie nie stać jej na utrzymywanie Leo Messiego. Tak sugeruje w każdym razie kandydat na prezydenta katalońskiego klubu, Emili Rousaud.

Obecny kontrakt Lionela Messiego z Barceloną jest ważny do 30 czerwca 2021 roku i jeśli strony będą chciały kontynuować współpracę to konieczne będzie podpisanie nowej umowy. W przypadku, gdy tak się nie stanie, Argentyńczyk po zakończeniu sezonu odejdzie bez sumy odstępnego.

Słowa Rousanda sugerują, że o porozumienie może być trudno. Zwłaszcza, że Messi nie otrzyma już takich pieniędzy, jakie zarabia obecnie. Barcelony jego zdaniem na to po prostu nie stać. –  Będziemy musieli usiąść z Messim i poprosić go o obniżenie pensji – powiedział Rousaud w rozmowie z hiszpańskimi mediami. – W tej chwili, przy obecnym stanie rzeczy, jego wynagrodzenie jest nie do utrzymania. Poprosimy go o poświęcenie. Jeśli nie będzie porozumienia, Messi odejdzie – dodał.

Co latem zrobi Leo Messi?

Gdzie miałby przenieść się gwiazdor klubu z Camp Nou? Media od dłuższego czasu łączą go z Paris Saint-Germain. Latem zeszłego roku chcieli pozyskać go poza tym działacze Manchester City. Być może wrócą oni ze swoją ofertą w najbliższych miesiącach. Kluczowe będzie zapewne to, kto zostanie nowym prezydentem Barcy i czy Messi będzie chciał w ogóle pójść na ustępstwa w sprawie wynagrodzenia.

Komentarze