Messi zorganizował grilla. Może ponieść konsekwencje

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Lionel Messi zorganizował dla członków drużyny Barcelony spotkanie w swoim domu. Poniedziałkowa impreza może jednak pociągnąć Argentyńczyka do konsekwencji ze strony La Ligi i katalońskiego rządu.

Messi chciał zachować się, jak przystało na kapitana

Coraz więcej wskazuje na to, że Lionel Messi pozostanie w Barcelonie. W ostatnich miesiącach widać, że Argentyńczyk ponownie cieszy się grą w bordowo-granatowych barwach. 33-latek coraz lepiej czuje się w też roli pierwszego kapitana. Blaugrana ma za sobą słodko-gorzki tydzień. Zmarnowali szansę na objęcie fotelu lidera przez porażkę z Granadą (1:2), ale trzy dni później wygrali na Mestalla po raz pierwszy od pięciu lat. Nadal pozostają w walce o mistrzostwo, choć muszą też liczyć na potknięcie Realu Madryt.

Leo Messi postanowił zorganizować spotkanie dla zawodników pierwszej drużyny, celem podniesienia morale. Kapitan Blaugrany chciał zacieśnić więzy pomiędzy członkami zespołu przed kluczowym miesiącem, który drużyna może zakończyć z podwójną koroną. Wydaje się, że cel został osiągnięty. Marca donosi, że w trakcie imprezy z domu Argentyńczyka można było usłyszeć chóralne okrzyki. “Mistrzowie, mistrzowie!” – skandowali gracze Dumy Katalonii.

Argentyńczyka może czekać kara

Już we wtorek hiszpański dziennik ABC doniósł jednak, że to spotkanie może nieść za sobą konsekwencje. Grill u Messiego naruszył bowiem protokół La Ligi. Ta zamierza wszcząć wobec Argentyńczyka postępowanie dyscyplinarne. Spotkanie było też niezgodne z przepisami katalońskiego rządu.

W najbliższą sobotę graczy Barcelony czeka najważniejsze spotkanie końcówki sezonu. Jeżeli pokonają u siebie Atletico, przeskoczą madrytczyków w tabeli i pozostaną w walce o mistrzostwo kraju.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 3 comments