Messi zostanie, jeśli Barca zdobędzie trofea?

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Sergi Roberto wypowiedział się na temat przyszłości Lionela Messiego. Jego zdaniem Argentyńczyk zostanie na dłużej na Camp Nou, jeżeli FC Barcelona zdobędzie w tym sezonie trofea i wykona znaczy progres w stosunku do nieudanego poprzedniego sezonu.

Czytaj dalej…

Barca odpadła w tym roku z kretesem z Ligi Mistrzów, a w La Liga nie sprostała Realowi Madryt. Wobec koszmarnego sezonu nad odejściem z klubu poważnie myślał Lionel Messi, który był już po słowie z Manchesterem City. Zawrotna kwota transferowa zablokowała odejście Argentyńczyka, ale spekuluje się, że tylko na dwanaście miesięcy. Sergi Roberto uważa jednak, że nie jest wcale powiedziane, że drogi Messiego i Blaugrany faktycznie się rozejdą. Kluczowe ma być to, co wydarzy się w rozpoczętym sezonie.

Sukcesy na boisku przekonają Messiego?

– Nie wiem nic na temat zamieszania związanego z odejściem Messiego i gdy przeczytałem o tym w mediach byłem zaskoczony, że mógłby chcieć odejść – przyznał Roberto. – Z Leo na pokładzie jesteśmy silniejsi, dlatego niezmiernie się cieszę, że ostatecznie został z nami – dodał.

Sergi Roberto uważa, że nic w sprawie przyszłości Messiego nie jest jeszcze przesądzone. – Wiem, że Leo powiedział, że zostaje z nami na sezon, ale uważam, że może jeszcze zmienić zdanie. Jeżeli będziemy grać naprawdę dobrze i zdobędziemy trofea, to kto wie, co się wydarzy. Leo był tu w dwóch ostatnich dekadach dając z siebie wszystko dla tego klubu. Wierzę, że zarząd i piłkarz są gotowi do kompromisów, gdy przyjdzie im rozmawiać – zaznaczył Roberto.

Komentarze