Oyarzabal wrócił do treningów po siedmiu miesiącach przerwy

Mikel Oyarzabal
Mikel Oyarzabal PressFocus

Kibice Realu Sociedad mają spore powody do radości – Mikel Oyarzabal przepracował część treningu z baskijskim zespołem po raz pierwszy od siedmiu miesięcy, kiedy to doznał poważnej kontuzji. Piłkarz został ciepło przywitany przez kolegów z drużyny.

  • Mikel Oyarzabal pauzował od marca
  • Hiszpan zerwał wówczas więzadła krzyżowe w kolanie
  • Po siedmiu miesiącach skrzydłowy wraca do treningów

Kapitan Realu Sociedad wkrótce wróci do gry

Real Sociedad za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze zamieścił filmik, który wywołał uśmiech na twarzy każdego fana tego zespołu. Do treningów z baskijską drużyną powrócił Mikel Oyarzabal, który pauzował od marca. Lewoskrzydłowy zerwał wtedy więzadła krzyżowe w kolanie. 25-latek odbył część zajęć z zespołem, ale oczekuje się, że w najbliższych tygodniach będzie pracował indywidualnie, by dojść do pełnej sprawności.

Mikel Oyarzabal jest największą gwiazdą ekipy prowadzonej przez Imanola Alguacila, więc jego przyszły powrót do składu na pewno pozytywnie wpłynie na “Biało-Niebieskich”, którzy obecnie zajmują siódme miejsce w tabeli La Ligi i są tuż za strefą gwarantującą udział w europejskich pucharach.

Wracający do zdrowia 25-letni Hiszpan zapewne myśli o wyjeździe na mistrzostwa świata w Katarze i nie jest wykluczone, że rzutem na taśmę uda się mu pojechać na mundial wraz kadrą narodową Hiszpanii. 21-krotny reprezentant “La Furia Roja” jest wychowankiem Realu Sociedad i podczas całej swojej dotychczasowej kariery grał tylko dla tego baskijskiego klubu.

Oyarzabal w 33 spotkaniach kampanii 2021/2022 strzelił 15 bramek oraz zaliczył 4 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 60 milionów euro.

Czytaj więcej: Marco Asensio rozchwytywany. Sześć klubów zainteresowanych

Komentarze