Drobny uraz podstawowego obrońcy Królewskich

Eder Militao
Eder Militao PressFocus

Eder Militao doznał kontuzji w trakcie spotkania pomiędzy Celtikiem Glasgow a Realem Madryt (0:3). Wydawało się, że to nic poważnego, ale Brazylijczyk nie wziął udziału w czwartkowym treningu. Będzie pauzował do 10 dni.

  • Eder Militao został zmieniony w przerwie meczu Celticu z Realem Madryt (0:3)
  • Brazylijczyk nie wziął udziału w czwartkowym treningu. Okazało się, że cierpi na delikatny uraz uda
  • 24-latek najprawdopodobniej nie weźmie udziału w spotkaniach z Mallorką i RB Lipsk, ale powinien wrócić na derby Madrytu

Militao wypadł na dwa spotkania, szansa dla Ruedigera

W zespole Realu Madryt pojawiła się kolejna kontuzja podstawowego gracza. Mecz z Celtikiem już w pierwszej połowie zakończył się dla Karima Benzemy. Jak się okazało, Francuz doznał jednocześnie dwóch urazów mięśniowych i najprawdopodobniej wróci do gry dopiero po przerwie reprezentacyjnej. Wygląda na to, że starcie na Celtic Park, choć zwycięskie, okazało się dla Królewskich pechowe.

Na drugą połowę tego pojedynku nie wybiegł bowiem też Eder Militao. Brazylijczyka zmienił Antonio Ruediger, ale po zakończeniu spotkania wydawało się, że była to kwestia ostrożności. Klub nie wystosował bowiem żadnego oświadczenia w sprawie stopera. W czwartek 24-latek nie wziął jednak udziału w treningu drużynowym. Wzięto gracza na badanie rezonansem magnetycznym. Choć Real nadal milczy w sprawie swego podopiecznego, hiszpańscy dziennikarze szybko dowiedzieli się, iż zawodnik cierpi na uraz tylnych mięśni lewego uda.

Ta kontuzja nie jest jednak tak poważna, jak ta Benzemy. Brazylijczyk nie weźmie udziału w dwóch nadchodzących starciach: przeciwko Mallorce oraz RB Lipsk. Najprawdopodobniej wróci jednak na prestiżowe derby Madrytu, w których ma zabraknąć francuskiej gwiazdy. Na środku obrony miejsce 24-latka przejmie najprawdopodobniej Antonio Ruediger.

Jak dotąd Militao był podstawowym wyborem Carlo Ancelottiego. W tym sezonie wystąpił już w pięciu spotkaniach na trzech różnych frontach.

Zobacz również: Lewy i cała reszta – top 10 najciekawszych transferów La Ligi.

Real Madryt
Mallorca
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. września 2022 14:23.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze