Milowy krok Getafe w kierunku Ligi Mistrzów

La Liga
La Liga

W pierwszym niedzielnym starciu w ramach 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Getafe CF pokonało przed własną publicznością FC Gironę, robiąc milowy krok w kierunku historycznego osiągnięcia, mogąc wywalczyć awans do elitarnych europejskich rozgrywek.

Czytaj dalej…

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki świadomi szansy gry w Lidze Mistrzów w kolejnej edycji tych rozgrywek. Z kolei team z Katalonii miał nadzieję na odskoczenie od strefy spadkowej. Tym samym bardzo ciekawie zapowiadał się bój na Coliseum Alfonso Perez.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w pierwszym kwadransie rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się Jorge Molina, posyłając piłkę do siatki po strzale z prawej nogi. Asystę przy trafieniu napastnika Getafe zaliczył Dimitri Foulquier. Do przerwy zatem ekipa Jose Bordalasa była blisko kolejnego ligowego zwycięstwa.

Po zmianie stron sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej w 70. minucie, gdy czerwoną kartkę ujrzał Borja Garcia. Grę w przewadze gospodarze wykorzystali już w 78. minucie, gdy prowadzenie Getafe podwyższył Angel Rodriguez.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc 15. zwycięstwo Los Azulones w sezonie stało się faktem.

Getafe CF – FC Girona 2:0 (1:0)

1:0 Molina 12′
2:0 Borja Garcia 78′

Komentarze